KUBRAT PULEW: JESTEM GOTOWY NA JOSHUĘ, Z WIDZAMI CZY BEZ

2020-03-24, Redakcja, The Mirror

Walka mistrza świata IBF, WBA i WBO wagi ciężkiej, Anthony'ego Joshuy (23-1, 21 KO) z obowiązkowym pretendentem IBF Kubratem Pulewem (28-1, 14 KO) może zostać przełożona z 20 czerwca na 25 lipca. I choć Eddie Hearn - promotor Brytyjczyka - nie miał zamiaru organizować pojedynku bez widzów, jest to coraz bardziej prawdopodobne, zwłaszcza biorąc pod uwagę rozwój pandemii koronawirusa na Wyspach. Oto stanowisko Pulewa w tej sprawie.

PROMOTOR JOSHUY: NAGLE PRIORYTETEM MOŻE STAĆ SIĘ WALKA Z FURYM >>>

- Jestem gotowy na 20 czerwca, 25 lipca i każdą inną datę. Widzicie, jaka panuje sytuacja, cały świat musi się przystosować. Nie mam problemu z tym, że walka może się odbyć bez widzów. Każdy będzie w domu, a transmisja może się odbyć w systemie PPV, więc nie widzę trudności finansowych. Bez kibiców nie będzie atmosfery, ale to pojedynek o mistrzostwo świata, musi się odbyć - powiedział Bułgar, którego konfrontacja z AJ'em ma się odbyć na stadionie Tottenhamu w Londynie.

Przypomnijmy, że zgodnie z oczekiwaniami Brytyjska Komisja Bokserska (BBBofC) przedłużyła zawieszenie dotyczące organizacji gal bokserskich. Nowe zarządzenie komisji zawiesza gale do końca kwietnia. Sprawia to, że jedyne duże gale, jakich terminy na Wyspach pozostały niezmienione, to imprezy Eddie'ego Hearna (Matchroom): Whyte vs Powietkin (2 maja), Chisora vs Usyk (23 maja) i Joshua vs Pulew (20 czerwca). Nie wydaje się jednak możliwe, by ww. wydarzenia nie zostały przełożone. Liczba ofiar pandemii w Wielkiej Brytanii to tej chwili 422. W ciągu ostatniej doby zmarło 87 osób, a premier Boris Johnson opisywał we wczorajszym orędziu pandemię jako "największe wyzwanie od dekad", nakazując obywatelom pozostanie w domu i ogłaszając nowe, surowe i konieczne restrykcje.

<< Powrót na stronę główną <<