WŁADIMIR KLICZKO ODDAJE HOTEL SŁUŻBIE ZDROWIA NA CZAS WALKI Z WIRUSEM

2020-03-23, Redakcja, TalkSport

Najpierw z taką inicjatywą wyszedł Cristiano Ronaldo, potem jego były klubowy kolega Gary Neville oraz sławny miliarder Roman Abramowicz. Teraz do akcji przyłącza się były dwukrotny mistrz świata wagi ciężkiej - Władimir Kliczko (64-5, 53 KO), otwierając swój hotel w Kijowie dla lekarzy i walczących koronawirusem.

Młodszy z ukraińskich braci wraz z partnerem biznesowym Rusłanem Oleksenko zamknęli swój pokaźny hotel w Kijowie i postanowiono użyczyć go służbie zdrowia na czas walki z wirusem. Wiele szpitali jest już przepełniona i taki gest z pewnością się bardzo przyda. Docelowo hotel może również przyjąć zakażonych, choć póki co będą tam mieszkali przedstawiciele służby zdrowia.

"To z czym się teraz spotykamy to coś więcej niż wyzwanie. Stajemy wręcz przed historycznym zadaniem, które możemy zrealizować jeśli będziemy działać wspólnie. Dużo zależy od każdego z nas, naszej odpowiedzialności oraz zaangażowania. Czujemy, że musimy zrobić co w naszej mocy i jesteśmy zaszczyceni mogąc przyjąć do siebie lekarzy i cały personel medyczny" - napisano w oświadczeniu.

Z koronawirusem - jako Mer Kijowa, walczy również starszy z braci, Witalij Kliczko. Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ.

<< Powrót na stronę główną <<