RANKING WBO: KOWNACKI WYPADA, INNI POLACY NIEMAL BEZ ZMIAN

Federacja WBO (World Boxing Organization) opublikowała najnowszy ranking. Znajdują się w nim już tylko trzej polscy pięściarze.

Adam Kownacki (20-1, 15 KO) po porażce z Robertem Heleniusem (7 marca na Brooklynie) wypadł z rankingu. Czempionem jest Anthony Joshua, numerem jeden Aleksander Usyk.

Były mistrz świata WBO Krzysztof Głowacki (31-2, 19 KO) nadal jest numerem jeden rankingu wagi cruiser i czeka na ogłoszenie walki o wakujący tytuł z numerem dwa - Lawrence'em Okolie.

Robert Parzęczewski (24-1, 16 KO) utrzymał ósme miejsce w dywizji półciężkiej. Numerem jeden jest Umar Salamow, tytuł jest wakujący.

Dziewiątą pozycję zajmuje Kamil Szeremeta (21-0, 5 KO) w wadze średniej (numerem jeden jest Jaime Munguia, czempionem Demetrius Andrade), a ogłoszenie jego walki o pas IBF z Giennadijem Gołowkinem się przedłuża, nie zostanie więc być może usunięty z rankingu w kolejnym notowaniu.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: teanshin
Data: 17-03-2020 20:21:10 
Adaś nie wypadł jeszcze z WBA, jest na 4-ej pozycji także po jednej wygranej wciąż ma szanse znów się liczyć.
Zastanawia mnie tylko dlaczego WBO klasyfikuje HW od 201lbs a np. WBA od 200lbs, czyli tak jak być powinno? Te niecałe 0,5kg to żadna róznic przy wadze 90kg, ale sam fakt że to rozbieżność. Przecież to nie organizacja ustala górny limit danej kat. wagowej.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.