KWALIFIKACJE OLIMPIJSKIE W LONDYNIE ZAWIESZONE!

Bokserskie kwalifikacje olimpijskie w Londynie (kwalifikacje europejskie do igrzysk w Tokio) zostały zawieszone z powodu eskalacji epidemii koronawirusa. Trwający od 14 marca turniej, w którym biorą udział zawodniczki i zawodnicy z ponad 60 krajów, ma zostać wznowiony w maju. Wśród ww. sportowców do domu wracają Polki i Polacy.

Zaniepokojone rządy i federacje zaczęły wywierać właściwie od początku turnieju coraz większy nacisk na organizatorów. Do tego doszły nowe rozporządzenia brytyjskiego rządu, który wydaje się dopiero teraz budzić z letargu. Koronawirus sprawia, że sport musi zejść na dalszy plan (coraz bardziej zagrożone są także igrzyska), szkoda tylko, że Brytyjczycy tak późno zdali sobie z tego sprawę. 

Ostateczną decyzję o zawieszeniu kwalifikacji podjął Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl). Dziś zostanie rozegrana jeszcze sesja wieczorna turnieju, w której nasza reprezentancja nie bierze udziału. Czekamy teraz na informacje w sprawie powrotu biało-czerwonych do Polski.

Przypomnijmy, że w londyńskim turnieju zwycięstwa odniosły cztery kobiety - Aneta Rygielska (60 kg), Sandra Kruk (57 kg), Karolina Koszewska (69 kg) i Sandra Drabik (51 kg). Elżbieta Wójcik (75 kg) nie zdążyła stoczyć walki. Wśród mężczyzn zwycięstwa odnieśli Mateusz Masternak (91 kg) i Damian Durkacz (63 kg), natomiast Jakub Słomiński (52 kg), Maciej Jóźwik (57 kg), Mateusz Polski (69 kg) i Sebastian Wiktorzak (81 kg) zostali pokonani w pierwszych walkach. Nie zdążył stoczyć walki Adam Kulik (+ 91 kg). 

Podsumowanie występów reprezentacji Polski znajdziecie w dziale olimpijskim, czyli TUTAJ >>>

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Koshi
Data: 16-03-2020 19:00:17 
Przecież blackdog mówił żeby nie siać paniki. Co oni odpierdalają? U mnie w domu wszyscy zdrowi.
 Autor komentarza: nonitek
Data: 16-03-2020 20:21:00 
Hahaha, szkoda, jeszcze dopiero co koncerty na stadionach się odbywały i na wyspach olewali totalnie sytuację, a teraz reprezentacje wracają do domków
 Autor komentarza: MLJ
Data: 16-03-2020 23:54:26 
koshi
Tworki to nie dom, to szpital. I sądząc po jego specjalizacji, nikt u Ciebie nie jest zdrowy..
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 17-03-2020 09:57:49 
Nie chcę wyjść na marudę ale wznowienie w maju też jest zagrożone, same igrzyska chyba nie :)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.