KWALIFIKACJE DO IO: ZWYCIĘSTWO KRUK, DURKACZ O KROK OD IGRZYSK!

Jedna z najlepszych polskich bokserek w historii, Sandra Kruk i wielka nadzieja polskiego boksu mężczyzn - Damian Durkacz - odnieśli w Londynie zwycięstwa w pierwszych walkach turnieju kwalifikacyjnego do IO w Tokio. Bardzo blisko igrzysk jest knurowianin, któremu wystarczy do awansu jeszcze jedno zwycięstwo.

Kobiety, 57 kg, Sandra Kruk vs Foteini Plea (Grecja)

Greczynka zaczęła bardzo dobrze, lokując kontry prawym prostym i lewym sierpowym. Polka w swoim stylu nacierała, nie potrafiła jednak efektywnie skrócić ringu i przyjmowała kolejne ciosy. Rywalka dobrze pracowała na nogach i zmieniała kąty ataku. W ostatniej minucie rundy Sandra zmieniła taktykę, atakowała w drugie tempo i zaczęła trafiać mocnym prawym sierpowym. Pierwsze starcie trzech sędziów przyznało Greczynce, a dwóch Polce.

W drugiej rundzie doświadczenie Kruk i jej umiejętności zaczęły robić swoje: Polka trafiała prawą ręką i Plea była liczona, choć sędzia chyba się trochę z tym pośpieszył. Dominacja Polki nie podlegała już jednak dyskusji. Do ciosów z prawej - sierpowych i podbródkowych - Sandra dołożyła mocniejszy lewy prosty i lewy sierpowy. Wygrała rundę u wszystkich sędziów, u jednego 10:8. Polski Kruk całkowicie rozwinął skrzydła w trzecim starciu: świetne kombinacje raz po raz dochodziły do głowy rywalki, szczególnie dobrze funkcjonował prawy podbródkowy. Greczynka była po raz drugi liczona, a po ostatnim gongu sędziowie jednogłośnie przyznali Sandrze zwycięstwo (30:26, 30:27 i trzy razy 29:28). Kruk zmierzy się teraz z rozstawioną z numerem trzecim Bułgarką Stanimirą Petrową, stawką jest awans do ćwierćfinału.

*

Mężczyźni, 63 kg, Damian Durkacz vs Farid Walizadeh (Olimpijska Kadra Uchodźców)

Rywal Polaka nie przystąpił do rywalizacji i tym samym Durkacz, który wygrał walkowerem, jest o krok od igrzysk - musi jednak teraz wygrać z Węgrem Milanem Fodorem.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 15-03-2020 14:35:32 
Czyli nadal zero zwycięstw wśród mężczyzn.

Czy ktoś wie kiedy mniej więcej będzie walczyć Masternak?
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 15-03-2020 14:47:52 
No i Wiktorzak przegrał po ciosie z główki. Warto bić głową.
 Autor komentarza: Rezjjel89
Data: 15-03-2020 14:59:58 
Masternak mniej więcej o 17 ma walczyć?
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 15-03-2020 20:09:52 
o 21 chyba najwcześniej, ma ostatnią walkę na ringu B.
 Autor komentarza: Rezjjel89
Data: 15-03-2020 22:32:13 
No i dobra. Master wygrał. Oby tak dalej.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.