KORONAWIRUS UDERZY W WIELKIE GALE W LAS VEGAS?

Redakcja, NSAC, Twitter

2020-03-15

Dobrze zazwyczaj poinformowany dziennikarz Mike Coppinger (The Athletic) poinformował, że Komisja Sportowa Stanu Nevada (NSAC) bezterminowo zawiesiła wszystkie gale sportów walki z powodu pandemii koronawirusa. 

WBSS: FINAŁ PRZENIESIONY - BRIEDIS vs DORTICOS 16 MAJA >>>

Informacje Coppingera zdementował - a właściwie uściślił - szef komisji Bob Bennett. Wiemy zatem, że zawieszenie obowiązuje na razie do 25 marca, czyli do dnia posiedzenia komisji w sprawie koronawirusa. 

Jeżeli zawieszenie zostanie podtrzymane, ucierpieć mogą m.in. następujące gale w Las Vegas: Luis Nery vs Aaron Alameda (28 marca),  Naoya Inoue vs John Riel Casimero (25 kwietnia), Saul Alvarez vs Billy Joe Saunders (2 maja) i Tyson Fury vs Deontay Wilder III (18 lipca). Warto dodać, że ww. gala z udziałem Inoue może odbyć się w terminie, ale bez udziału widzów, choć nie wiadomo, czy nie będzie to kolidowało z zakazem komisji. Organizatorzy są jednak podobno zdeterminowani, by wydarzenie z Japończykiem w roli głównej się odbyło, gdyż transmisja w Kraju Kwitnącej Wiśni został już dokładnie przygotowana.