NIEŁATWA PRZEPRAWA JEGOROWA, EFEKTOWNY POWRÓT OCZIGAWY

Nowy gracz na rosyjskiej scenie - grupa Ratel Pro Fights - zadebiutował w czwartek wieczorem w Kazaniu. Na scenie rapował sam Roy Jones Jr, a w walkach wieczoru wystąpili Aleksiej Jegorow (11-0, 7 KO) i Sofia Oczigawa (3-0, 1 KO).

Jegorow - mistrz Europy w boksie olimpijskim z 2013 roku - gładko wygrał w grudniu zeszłego roku z Siergiejem Radczenką (rywalem bardzo niebezpiecznym m.in. dla Artura Szpilki, Adama Balskiego i Krzysztofa Głowackiego). Podczas kazańskiej imprezy Jegorowowi nie poszło łatwo - jego przeciwnikiem był Czech Vasil Ducar (8-3-1, 7 KO), który pokazał dużą siłę uderzenia i siłę fizyczną, trafiając z bliska mocnymi uderzeniami w kilku fragmentach walki. Jegorow trafiał częściej i był bliski wygranej przed czasem w rundzie dziewiątej, ale pojedynek nie stanowił dla niego spacerku. Po ostatnim gongu sędziowie punktowali 99-92 i dwa razy 97-94 - wszyscy dla Jegorowa.

Sofia Oczigawa - dwukrotna mistrzyni świata, wicemistrzyni olimpijska i trzykrotna mistrrzyni Europy w boksie olimpijskim - wróciła po grubo ponad trzyletniej przerwie i znokautowała w czwartej rundzie kapitalnym, kontrującym prawym sierpowym Włoszkę Angelę Cannizzaro (6-7-1, 1 KO). Celem Oczigawy jest teraz walka z Katie Taylor, z którą przegrała w finale igrzysk. To starcie nie odbędzie się jednak zbyt szybko, Rosjanka będzie musiała zapracować na miano pretendentki. Z pewnością nadal ma potencjał, by rywalizować o najwyższe laury.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.