Archiwum wiadomości z dnia: 2020-03-13

 
PRZEKRĘT! 21. ROCZNICA WALKI LEWIS vs HOLYFIELD

To był jeden z największych przekrętów w dziejach boksu, tym bardziej, że w walce o absolutny prym w królewskiej kategorii. Dziś mija dwadzieścia jeden lat od pamiętnej walki Lennoxa Lewisa (34-1, 27 KO) z Evanderem Holyfieldem (36-3, 25 KO). W stawce znalazły się wtedy pasy WBC, WBA i IBF wagi ciężkiej.
KWALIFIKACJE OLIMPIJSKIE W LONDYNIE: WYNIKI LOSOWANIA

Za nami losowanie walk londyńskiego (europejskiego) turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Tokio (w maju czeka nas jeszcze turniej światowy), którego pierwsze walki zobaczymy jutro. Sandra Drabik (52 kg), Karolina Koszewska (69 kg), Ryszard Lewicki (75 kg) i Adam Kulik (+91 kg) wylosowali wolny los i zaczną zmagania od drugiej rundy.HRGOVIĆ BĘDZIE GOTOWY DO EWENTUALNEJ WALKI O IGRZYSKA

Chorwackie media potwierdzają ostateczny scenariusz ewentualnego występu brązowego medalisty igrzysk w Tokio, Filipa Hrgovicia (10-0, 8 KO). W ostatnich miesiącach sporo pisaliśmy o tej zawiłej sytuacji, ale wreszcie mamy jasność - przynajmniej na razie, bo bałkański boks przyzwyczaił nas do tego, że niczego nie można być do końca pewnym.

AMMAN: WYNIKI TURNIEJU KWALIFIKACYJNEGO DO IGRZYSK W TOKIO

Stolica Jordanii - Amman - była areną azjatyckiego turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk w Tokio. Jeśli chodzi o kraje, to turniej został zdominowany przez Kazachstan (9 kwalifikacji) i Indie (9) oraz Uzbekistan (8). Przypomnijmy, że jutro w Londynie czekają nas pierwsze walki turnieju kwalifikacyjnego w Londynie, w którym startują Polki i Polacy.