ESTRADA WRÓCI W LECIE, POTEM REWANŻ Z WANGEKIEM LUB GONZALEZEM

Redakcja, ESPN

2020-03-12

Przedstawiciel grupy Zanfer Promotions poinformował o przygotowaniach do letniej walki Juana Francisco Estrady (40-3, 27 KO), mistrza świata federacji WBC kategorii super muszej, czy też jak kto woli junior koguciej.

Nie ma konkretów co do daty oraz rywala, jednak wydaje się bardzo prawdopodobne, że naprzeciw championa w czerwcu stanie Carlos Cuadras (39-3-1, 27 KO). Panowie spotkali się już z sobą dwa i pół roku temu. Zwyciężył wówczas Estrada, ale u wszystkich sędziów miał przewagę zaledwie jednego małego punktu. Wynik pozostawił wtedy pewne wątpliwości, dlatego będzie okazja je rozwiać.

Jednocześnie opiekunowie Estrady już prowadzą rozmowy odnośnie dużej walki na koniec roku. A w takim przypadku w grę wchodzą dwa nazwiska, z którymi Meksykanin również miał już do czynienia - Wisaksila Wangeka (47-5-1, 41 KO) oraz Romana Gonzaleza (49-2, 41 KO). Wangek notuje z Estradą serię 1:1, natomiast Gonzalez pokonał Juana w listopadzie 2012 roku na punkty po pamiętnej wojnie ringowej. Tak czy siak każda opcja będzie ciekawa...