ANDRZEJ WASILEWSKI: NIE CHCEMY ZOSTAWIĆ SPRAWY WALKI SZPILKI

Redakcja, Twitter

2020-03-09

Andrzej Wasilewski - szef grupy Knockout Promotions i promotor Artura Szpilki (24-4, 16 KO) - po raz kolejny zabrał głos w sprawie niezwykle kontrowersyjnego werdyktu walki Szpilka vs Radczenko, która zakończyła się w sobotę na gali w Łomży zwycięstwem Polaka. Według Wasilewskiego poszkodowanemu Siergiejowi Radczence (7-6, 2 KO) i oburzonym obserwatorom pojedynku zostanie okazany szacunek, ale najpierw trzeba dokładnie zbadać regulamin.

ANDRZEJ WASILEWSKI PUNKTOWAŁ 95:92 NA KORZYŚĆ RADCZENKI >>>

- W sprawie walki Szpilka vs Radczenko trwa studiowanie regulaminu. Ani Knockout Promotions ani Artur nie chcemy zostawić tak sprawy, szukamy drogi, aby uszanować ambicje sportowe Radczenki oraz głos ekspertów i kibiców - stwierdził w mediach społecznościowych Wasilewski.

Biorąc również pod uwagę dążenie do rewanżu Siergieja Radczenki (będzie on również składał protest) i bardzo dużą presję wywieraną przez kibiców i dziennikarzy, możemy się spodziewać rychłego rewanżu Polaka z Ukraińcem. Miejmy nadzieję, że sprawa werdyktu w Łomży będzie dla polskiego boksu swoistą terapią szokową, która pozwoli na trwałą poprawę pewnych standardów.