JOSH TAYLOR vs APINUN KHONGSONG 2 MAJA W GLASGOW?

Redakcja, Mike Coppinger

2020-02-18

Mistrz świata IBF i WBA wagi junior półśredniej, Josh Taylor (16-0, 12 KO) ma zmierzyć się z obowiązkowym pretendentem IBF, Tajem Apinunem Khongsongiem (16-0, 13 KO) 2 maja w Glasgow. Walka w tym terminie nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona, ale podobno dojdzie do tego w tym miesiącu.

Przypomnijmy, że promotor Taja, Sampson Lewkowicz wygrał 24 stycznia przetarg wykładając na stół 1,32 miliona dolarów (promująca Taylora grupa Top Rank wyłożyła 1,26 miliona), lecz nie wpłacił na czas kwoty, która według przepisów federacji miała zabezpieczyć pierwszą transzę pieniędzy. Organizacją pojedynku zajmie się zatem Top Rank. Pula finansowa zostanie podzielona w stosunku 65-35 na korzyść czempiona.

W październiku zeszłego roku Taylor po znakomitej walce pokonał w finale turnieju WBSS Regisa Prograisa, zunifikował tytuły i wdarł się do wielu rankingów bez podziału na kategorie. 23-letni Apinun Khongsong to w porównaniu do Taylora zawodnik kompletnie nieznany, choć boksuje bardzo efektownie i dysponuje ciekawym potencjałem. W zeszłym roku walczył dwa razy (z Akihiro Kondo i Yosmarem Kefim) i oba pojedynki wygrał przed czasem.