BARDZO BLISKO OGŁOSZENIA WALKI CANELO vs SAUNDERS?

Redakcja, The Athletic

2020-02-18

Wygląda na to, że zaplanowana na 2 maja walka Saula Alvareza (53-1-2, 36 KO) nabiera wreszcie konkretnych kształtów. Godzinę temu pisaliśmy, że faworytem w wyścigu do starcia z Meksykaninem jest mistrz świata WBO wagi super średniej, Billy Joe Saunders (29-0, 14 KO). Te informacje potwierdza Mike Coppinger (The Athletic). Według bardzo dobrze zazwyczaj poinformowanego dziennikarza negocjacje są już na finiszu.

DE LA HOYA ZŁY NA SMITHA: IDIOTA ODRZUCIŁ OFERTĘ ŻYCIA ZA WALKĘ Z CANELO >>>

- Nie ustalono jeszcze wszystkich warunków, ale walka jest już w 95% ''zrobiona''. Obie strony są zdeterminowane, by ogłosić pojedynek w tym tygodniu. Ostatnią przeszkodą pozostaje minimalna kwota wypłaty Saundersa, która ma zostać zawarta w kontrakcie. Na temat wysokości tego minimum obozy Meksykanina i Brytyjczyka mają rozbieżne zdania - stwierdził Coppinger.

Przypomnijmy, że Saunders znokautował w listopadzie - po trudnej przeprawie - Marcelo Estebana Coceresa i po raz pierwszy obronił tytuł w limicie 168 funtów, który zdobył 18 maja zeszłego roku w walce z Shefatem Isufim. Jeżeli zatem Canelo pokona Saundersa, będzie już z czystym sumieniem mógł podawać się za pełnoprawnego mistrza czterech kategorii wagowych. Warto bowiem podkreślić, że tytuł w wadze super średniej, jaki Alvarez zdobył w grudniu 2018 dzięki zwycięstwu nad Rockym Fieldingiem, był tytułem WBA Regular i trudno uznać go za mistrzostwo w najlepszym znaczeniu tego słowa.