BARDZO BLISKO OGŁOSZENIA WALKI CANELO vs SAUNDERS?

Wygląda na to, że zaplanowana na 2 maja walka Saula Alvareza (53-1-2, 36 KO) nabiera wreszcie konkretnych kształtów. Godzinę temu pisaliśmy, że faworytem w wyścigu do starcia z Meksykaninem jest mistrz świata WBO wagi super średniej, Billy Joe Saunders (29-0, 14 KO). Te informacje potwierdza Mike Coppinger (The Athletic). Według bardzo dobrze zazwyczaj poinformowanego dziennikarza negocjacje są już na finiszu.

DE LA HOYA ZŁY NA SMITHA: IDIOTA ODRZUCIŁ OFERTĘ ŻYCIA ZA WALKĘ Z CANELO >>>

- Nie ustalono jeszcze wszystkich warunków, ale walka jest już w 95% ''zrobiona''. Obie strony są zdeterminowane, by ogłosić pojedynek w tym tygodniu. Ostatnią przeszkodą pozostaje minimalna kwota wypłaty Saundersa, która ma zostać zawarta w kontrakcie. Na temat wysokości tego minimum obozy Meksykanina i Brytyjczyka mają rozbieżne zdania - stwierdził Coppinger.

Przypomnijmy, że Saunders znokautował w listopadzie - po trudnej przeprawie - Marcelo Estebana Coceresa i po raz pierwszy obronił tytuł w limicie 168 funtów, który zdobył 18 maja zeszłego roku w walce z Shefatem Isufim. Jeżeli zatem Canelo pokona Saundersa, będzie już z czystym sumieniem mógł podawać się za pełnoprawnego mistrza czterech kategorii wagowych. Warto bowiem podkreślić, że tytuł w wadze super średniej, jaki Alvarez zdobył w grudniu 2018 dzięki zwycięstwu nad Rockym Fieldingiem, był tytułem WBA Regular i trudno uznać go za mistrzostwo w najlepszym znaczeniu tego słowa.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MLJ
Data: 18-02-2020 13:08:56 
Saunders bez szans.
Nie ma ciosu na ten rudy nakoksowany łeb, a na pkt nawet jeśli zdeklasowałby w ringu Alvareza nie wygra z przyczyn wiadomych.
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 18-02-2020 13:11:38 
Słabo to będzie wyglądać, obijanie bezbronnego Saundersa. Kiedyś w niego wierzyłem, teraz już nie. Wyższa kategoria wagowa wcale mu nie sprzyja i nie daje mu przewagi.
 Autor komentarza: samqualis
Data: 18-02-2020 15:06:41 
świetna walka , jedno z ciekawszych zestawień do zrobienia obecnie w tych wagach
 Autor komentarza: wasiel
Data: 18-02-2020 19:26:01 
dobra walka
 Autor komentarza: werus
Data: 18-02-2020 21:36:44 
Jak Saunders skontaktuje się z Povietkinem i poprosi o herbatę z dawnej szafy to będzie dobrze :)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.