FURY: POKAŻĘ, JAK MOCNY JESTEM I ZMUSZĘ WILDERA DO PODDANIA

Na kilka dni przed sobotnią, rewanżową walką z mistrzem świata WBC Deontayem Wilderem (42-0-1, 41 KO), Tyson Fury (29-0-1, 20 KO) nie ustaje w coraz głośniejszych zapowiedziach nokautu na Amerykaninie. Brytyjczyk rozstał się nieawno z Benem Davisonem i przygotowywał się do pojedynku w Las Vegas z nowym trenerem - Javanem Hillem z gymu Kronk, który ma pomóc w realizacji nowej strategii.

JAVAN HILL: FURY IDZIE PO NOKAUT W IMIĘ DZIEDZICTWA STEWARDA >>>

- Czym większe ryzyko, tym większa nagroda. Wiem, że nowa strategia nie jest tym, czego chciałby Ben, ale właśnie dlatego przygotowuje mnie do tej walki Javan Hill. Nie potrzebuję teraz strategii Bena - powiedział Fury.

- Ostatnim razem walczyłem fantastycznie, ale nie wystaczyło to, żeby wygrać. Trzeba było zmienić podejście. Wystawianie się puncherowi na odstrzał jest bardzo ryzykowne, ale nie znokautuje się go tańcząc przed dwanaście rund. A ja muszę po prostu znokautować Wildera - dodał Brytyjczyk.

- Każdy, kto myśli, że Wilder nie może być rzucony na deski, jest idiotą. Udowodnię, jak mocny jestem i zmuszę Wildera do poddania - podsumował temat ''Król Cyganów''.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: WielkiBokser
Data: 17-02-2020 12:49:54 
oby
 Autor komentarza: KalarCz
Data: 17-02-2020 14:26:22 
może się myle ale nagadają się a potem będą szachy, Wilder z natury nie jest zbyt aktywny, a Fury nie przekłada na ring swoich zapowiedzi, Wilder będzie czekał na dogodną okazje do zadania mocnego ciosu, Fury będzie trzymał się z daleka, gibał unikał walki i punktował lewym prostym, raz na runde jakieś ciekawsze spięcie z celnymi ciosami, tak to widze
 Autor komentarza: teanshin
Data: 17-02-2020 14:33:38 
To w końcu będzie KO czy RTD bo to dwie różne rzeczy?
Fury zostanie uśpiony, poczuł już siłę Wildera i będzie unikał otwartej walki jak ognia, na zmęczeniu się zagapi i znów wyłapie, ale tym razem już nie wstanie.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 17-02-2020 14:45:20 
Dla dobra boksu powinien wygrać Fury. Wilder ma mentalność, która pasuje WBC. Zauważcie, że w królewskiej dywizji chyba nie kwapią się do unifikacji. Tej federacji pasował Vtalij Kliczko, który ani myślał o walce unifikacyjnej z bratem - legenda o obietnicy złożonej mamie. Teraz z kolei jest Wilder, któremu WBC bardzo sprzyja w kiszeniu pasa w USA (wieloletni pretendenci itp.) i tak jakoś lecą latka a WBC nie jest w stawce walk unifikacyjnych w wadze ciężkiej.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 17-02-2020 15:09:53 
Nie wiem który wygra, ale wolę by na tronie pozostał Wilder. Zawsze wolałem puncherów od tancerzy-pykaczy, zwłaszcza w wadze ciężkiej.
 Autor komentarza: Champion20
Data: 17-02-2020 16:49:43 
poszukiwacz - dziwisz się że brat z bratem publicznie za kasę nie chcieli się okładać po mordzie? ciul z tą obietnicą ale sam pomyśl trzeba mieć do siebie trochę szacunku
 Autor komentarza: EwaBrodnicka
Data: 17-02-2020 17:02:08 
Obejrzałem ostatnio ich pierwszą walkę i zmieniam zdanie dawalem 50/50 ale teraz dla mnie Fury faworytem 65/35. On w 1 walce momentami wręcz osmieszal Wildera a te knokdowny na własne zyczenie zbyt się rozluźnil i wylapal. Wiadomo Wilder jest niebezpieczny w każdej sekundzie walki ale moim zadaniem zobaczymy najlepsza wersje Furego i wygra to wysoko na punkty.
 Autor komentarza: Splitwkapciach
Data: 17-02-2020 17:22:17 
Moim zdaniem taktyka Furego jest idealna jeśli chce iść na wymianę z dzikim i go przepychać właśnie tak z Wilderem się wygra. Inaczej się po prostu nie da trzeba być blisko niego aby zniwelować prawą rękę a pracę nóg i półdystans ma śmieszny. Jednak wolę dzikusa bo daje nokauty i chciałbym żeby to on wygrał. IMO 60/40 na Furego przez nokaut bądź dzikus nokaut inaczej tego nie widzę.
 Autor komentarza: Boder
Data: 17-02-2020 17:30:42 
Jeżeli Fury rzeczywiście miałby taki to po co o tym mówi przed walką? Tak to byłby jakiś element zaskoczenia. Moim zdaniem to tylko gierki Furego i będzie boksował dokładnie tak jak w pierwszej walce. Może być nawet bardziej ostrożny.
 Autor komentarza: Boder
Data: 17-02-2020 17:31:36 
miałby taki plan*
 Autor komentarza: Boder
Data: 17-02-2020 17:36:15 
I mówiąc szczerze spodziewam się bardzo nudnej walki. Fury będzie ostrożny żeby nie przyjąć, a Wilder będzie spokojnie czekał na 1 cios. Tak to niestety widzę, ale chciałbym się mylić.
 Autor komentarza: Splitwkapciach
Data: 17-02-2020 17:53:00 
A ja właśnie myślę, że Fury chce się zapisać w historii i odjebać taki show i pójść na całość. Jeżeli mu się to uda tzn znokautować Wildera to będzie kozakiem.
 Autor komentarza: ChudyByk
Data: 17-02-2020 18:08:48 
Fury jak zwykle gada a później zrobi z tego potańcówke jak zawsze ...:D

Fury w połowie 1szej walki zwolnił, kicał już Mniej i coraz więcej chodził anizeli skakał wiec trzeba oczekiwać że będzie podobnie bo wbrew opini ze był po 2 letniej przerwie itp to kondycja była na wysokim poziomie i przy jego maksach.

Nie zdziwie się jak Wilder na początku przyciśnie tak jak w poprzednich swoich rewanżach.

Widzę też scenariusz że Wilder chce zapchać Furego na liny. Myślę że przestudiowali jego zachowania przy linach i uniki i mogą też w to celować bo było to widac w urywkach z treningów do drugiej walki a i w pierwszej walce w końcówce Dzikus zaczął to czytać stąd też KD były i teraz tą wiedzę będzie miał od początku walki wiec tu plus dla Windmilla.

Mimo zmiany trenera nie sądzę by fury realnie wiele zmienił. Może kilka zrywów więcej, ale nie spodziewałbym się huraganowego ataku z jego strony.

Ciekaw jestem wagi Wildera. Pare kg więcej na pewno by mu dobrze zrobiło. Niezmiennie stawiam na Wygraną przez Wildera KO.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 17-02-2020 18:38:16 
Czapki z głów jak mu się to uda.
Przyciśnięcie Wildera i pójście po nokaut jak najbardziej ma sens- dlatego uważam nadal mimo wszystko że Joshua jest lepszy i miałby ogromne szanse pobić w ten właśnie sposób Wildera. Ale Joshua ma argumenty w pięściach- wielką siłę ofensywną i moc.
Fury nie...

Naciskany Wilder taki groźny nie jest natomiast Fury chyba ma świadomość że nie da rady przez 36 minut ciągle unikać prawej ręki Deontaya walcząc na dystans wykorzystując przewagę wyszkolenia, sprytu, gibkości i pracy nóg. Nie udało się to za 1 razem z napalonym Wilderem to i za drugim razem będzie bardzo ciężko.

Ja rozegrał bym to tak że po wygranej spokojnej pierwszej rundzie rozpoznawczej w której to wiadomo nie za wiele musi się dziać i trzeba w walkę "wejść" w drugiej bym bardzo mocno na Wildera ruszył od pierwszych sekund. Jakby udało się czymś w miarę dobrym jeszcze trafić to w ogóle miód malina.
Po takiej "szalonej" rundzie nr 2 wróciłbym na 4-5 rund do walki na dystans. Być może przyciśnięty Wilder "zamknął by się" w sobie bardziej skupił i 2 razy zastanowił zanim rzuci prawą rękę.
Póki Fury będzie świeży powinien do tej 7 rundy Wildera ogrywać natomiast pierwszy moment w którym albo on albo narożnik poczują że kondycja siada byłby znakiem że Fury idzie w półdystans. Brudny, szarpany, z przepychaniem i klinczami. To ograniczyłoby destrukcyjność prawej ręki bo z bliska Wilder raczej tak nie wypali (chyba że czymś nas zaskoczy) a wolniejszy i mniej świeży już Fury będzie bezpieczniejszy gdy nogi będą już nie te.

W ten sposób mógłby ugrać decyzję bo raczej w obu elementach stać Fury'ego na zrobienie na sędziach lepszego wrażenia.
No i zawsze miałby te momenty i drugą część walki by spróbować Wildera przełamać.
Ale ogólnie brak mi wiary w Tysona. Wiem że to jak najbardziej możliwe że wygra ale faworytem dla mnie Deontay.
 Autor komentarza: Zawojda
Data: 17-02-2020 18:41:07 
Nie mam pewności co do Hilla, ale gdyby Furego przynajmniej przez rok miał pod opieką Steward, Fury nie mówił by o nokaucie, tylko by nokautował, a potrafi to robić - o ile tylko chce. Niestety miewa problemy z głową.

Niemal wszyscy twierdzili (sam też tak twierdziłem) że AJ nie zdąży poczynić gruntownych zmian przed rewanżem z Ruizem, a jednak poczynił. Więc to nie jest też tak, że na kilka miesięcy przed walką nie można dokonać pewnej korekty w stylu.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 17-02-2020 18:56:29 
up
Można zmienić styl z punchera na ringowego zająca, ale w drugą stronę to nie działa. Jak to kiedyś powiedział Atlas "Punchers are not made, punchers are born..."
 Autor komentarza: Zawojda
Data: 17-02-2020 19:03:26 
Czemu ty BalckDogu nie jesteś mistrzem ringu, albo nie trenujesz najlepszych zawodników na świecie, a przecież wiesz na temat boksu wszystko. A jeżeli nawet uważasz, że bezpośrednia walka na pięści, albo trenerstwo nie jest ci pisane, to przecież poświęcasz z oddaniem całe swoje życie pisaniu. Częmu więc nie wyszedł spod twojego pióra leksykon boksu, lub bokserska encyklopedia. Wszak nie lękasz się sporządzania obszernych opracowań. Czemu nie wydajesz pism na miarę "The Ring", albo nie redagujesz tak poczytnych stron jak "bokser.org". Jesteś przecież do tego stworzony... Czemu???
 Autor komentarza: Zawojda
Data: 17-02-2020 19:07:47 
teanshin - jesteś chłopie politycznie podejżany... ale ten cytat "z Atlasa" jest bardzo dobry:)P
 Autor komentarza: Boder
Data: 17-02-2020 19:13:13 
W takim czasie można dokonać drobnych korekt i wyeliminować błędy, ale nie diametralnie zmienić styl. AJ wcale nie dokonał żadnych wielkich zmian, tylko właśnie wyeliminował błędy i nie wdawał się w bitkę z Ruizem. Nie szedł na siłę po nokaut, unikał półdystansu i korzystał z warunków fizycznych. Natomiast Fury w walce z Wilderem do tej 8-9 rundy zawalczył niemal perfekcyjnie. Tam Wilder nie miał wiele do powiedzenia i teraz Fury miałby zmieniać styl na kopanie się z koniem? I jeszcze go o tym uprzedzać przed walką? Nie wierze w takie rzeczy. Fury będzie się starał wyeliminować błędy, czyli zawalczy trochę mniej nonszalancko i nie zlekceważy Wildera do ostatniego gongu. No bo w tej końcówce Fury ewidentnie poczuł się zbyt pewnie, chciał ośmieszyć Wildera i to się zemściło. Także jeżeli chodzi o styl i taktykę Furego to uważam, że będzie dokładnie taka sama jak w pierwszej walce, bo to po prostu działało. To Wilder musi dokonać większych korekt i obstawiam, że tak właśnie będzie.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 17-02-2020 19:14:56 
Zawojda
Serio warto było wyskrobać ten cały twój śmieszny wywód? xD

Wiesz co to wolność słowa? Wydaje mi się że coś mogło by podziałać i o tym pisze. Nigdzie nie zaznaczyłem że to jedyna i słuszna droga- tylko moje luźne obserwacje człowieku...
 Autor komentarza: Zawojda
Data: 17-02-2020 19:29:43 
Border, masz w dużej mierze rację, w każdym razie w wypadku A.J. zmiany w fizjonomi, zrzucenie masy mięśniowej, taniec po ringu i trzymanie dystansu przez 12 rund, to jednak duża zmiana.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 17-02-2020 19:29:54 
Może to głupio zabrzmi, po latach oglądania Kliczko w akcji, ale wolałbym, by Fury więcej klinczowal, niż stosował uniki. Oczywiście wychodziły mu świetnie i dzięki nim często ośmieszal Wildera, ale to stapanie po cienkim lodzie. A wiadomo jak Wilder w swoich atakach jest niebezpieczny.
 Autor komentarza: Boder
Data: 17-02-2020 19:57:10 
@Zawojda

Polemizowałbym czy to była aż tak duża zmiana u AJ. Czy aby przypadkiem wolny i ciężki Ruiz mu w tym nie pomógł, dzięki czemu optycznie można było odnieść takie wrażenie. Widziałeś ostatnie nagrania Ruiza w internecie? Koleś totalnie odleciał i jest teraz w innym świecie. Ja mam poważne wątpliwości co do jakości obozu przygotowawczego Ruiza przed rewanżem z AJ.
 Autor komentarza: Zawojda
Data: 17-02-2020 20:25:02 
Tu nie ma co mieć wątpliwości. To fakt. Ruiz wszystko zaprzepaścił. Zachował się trochę tak jak Tyson przed walką z Douglasem. Udzielał wywiadów prasowych, radiowch, telewizyjnych, jeździł od miasta do miasta, błyszczał w świetle reflektorów.. a o sali treningowej zapomniał.
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 17-02-2020 22:12:45 
Fury specjalnie tak gada, a walczyć będzie bardziej asekuracyjnie niż w pierwszej walce.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 18-02-2020 08:37:02 
Fury nie może liczyć na 12 rund. Pytanie czy poprawił technikę bo ciosy z samych rąk to za mało.

Wilder powinien stosować więcej zmyłek przy zadawaniu ciosów.
No i tak jak w pierwszej walce obijać schaby Furego.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 18-02-2020 08:47:04 
Champion20
przedstawiłem tylko suchy fakt: Vitek ani myślał o walce z bratem. Nie ma tu ani zdziwienia, ani zrozumienia, ani krytyki i wreszcie zero pochwał - tylko stwierdzenie zgodne z prawdą. A chodziło mi o stosunek WBC - o wrażenie, że było to im na rękę. Rozumiem, że takie są prawa forum - coś napiszesz to ktoś ci coś jeszcze przypisze jakby na postawie lakonicznego tekstu umiał czytać w myślach.
 Autor komentarza: HokusPokus
Data: 18-02-2020 09:07:50 
Furyemu wystarczy robić to co zrobił w pierwszej walce i jedynie być bardziej uważnym.
Wilder ma dużo więcej do zmian, tak naprawdę to od tego czy potrafi wyciągnąć wnioski i wprowadzić zmiany zależy czy wygra. Jak pozwoli na prowadzenie walki Furemu - może liczyć tylko na błąd Cygana.
 Autor komentarza: blantor
Data: 18-02-2020 09:40:22 
BlackDog sorry ale twoje przemyślenia są naprawdę z czapy. Piszesz jakieś dokładne scenariusze na 1/2/3-6 rundę itp. jakby nie myśląc o tym, że boks to przecież bijatyka i wszystko może się zdarzyć, więc analizy tego typu są o kant dupy rozbić. Plan powinien być w miarę prosty i realny a nie piszesz tutaj o jakimś agresywnym wejściu w Wildera. Przecież Fury nawet jak w 1 walce trafiał go mocno ciosami to bał się wejść z nim w ostrzejsze wymiany tylko zataczał koło i boksował swoje. Nie wyobrażam sobie również Joshuę wchodzącego agresywnie w Wildera, wyłapałby w 1 rundzie strzała nie wiedząc nawet kiedy i nawet jakby wstał to przez 5 rund by to jeszcze czuł. Tylko raz widziałem Joshuę który szybko doszedł do siebie po mocnym ciosie- to było z Whytem, tam ładnie przyjął na szczękę lewego sierpa i po 15 sekundach był jak nowy, ale to było jeszcze przed Kliczko, przed Ruizem, teraz moim zdaniem to inny, gorszy bokser.
 Autor komentarza: falken
Data: 18-02-2020 12:12:53 
Mam wątpliwości co do jego poziomu przygotowania - będzie lipa, jak da ciała. Teraz ma większą presję niż poprzednio, bo mamy prawo oczekiwać od niego lepszych wyników.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.