CALEB PLANT WYKLUCZA MAJOWĄ WALKĘ Z CANELO ALVAREZEM

Redakcja, Boxingscene

2020-02-17

Mistrz świata IBF wagi super średniej, Caleb Plant (20-0, 12 KO), który w sobotę odprawił Vincenta Feigenbutza na gali w Nashville, szybko zmienił zdanie w sprawie majowej walki z Saulem Alvarezem (53-1-2, 36 KO). Amerykanin jest w orbicie zainteresowań ludzi Canelo, ale nie zamierza przyjmować ich oferty.

CALEB PLANT: WSZYSCY WIEDZĄ, ŻE CHCĘ TERAZ WALKI Z BENAVIDEZEM >>>

- Jak daleko jest 2 maja? Przed chwilą skończyłem obóz, który trwał trzy i pół miesiąca, więc teraz musiałbym zrobić sobie dwa tygodnie przerwy i od razu wrócić do pracy, żebym oni mogli mnie złapać przetrenowanego. Oni chcą kontrolować narrację i media, składają ofertę akurat wtedy, gdy walczę. Nie dajcie się im oszukać - powiedział ''Sweethands''.

Celem Planta ma być w tym roku przede wszystkim walka z mistrzem świata WBC Davidem Benavidezem (22-0, 19 KO), wygląda więc na to, że Canelo wciąż nie może znaleźć rywala na maj. Billy Joe Saunders (mistrz WBO) i Callum Smith (mistrz WBA) chcą większych pieniędzy, a Oscar De La Hoya twierdzi, że ma jeszcze w odwodzie innych kandydatów. Czas natomiast ucieka, decyzja powinna zapaść w tym tygodniu.