HEARN ZAPOWIADA POWRÓT JOSHUY DO MNIEJ WYRACHOWANEGO BOKSU

Redakcja, Sky Sports

2020-02-16

Do walki mistrza świata IBF, WBA i WBO wagi ciężkiej, Anthony'ego Joshuy (23-1, 21 KO) z obowiązkowym pretendentem IBF Kubratem Pulewem (28-1, 14 KO) dojdzie prawdopodobnie w czerwcu. Promotor AJ'a, Eddie Hearn twierdzi, że czempion będzie w tym pojedynku boksował ofensywnie i podejmie większe ryzyko niż w rewanżu z Andym Ruizem Juniorem.

JOSHUA Z PULEWEM 13 LUB 20 CZERWCA >>>

- Z powodu porażki z Ruizem Joshua nie jest już uważany za nietykalnego zawodnika. Rywale myślą: widzieliśmy, jak przegrywa, więc trzeba trafić go w szczękę lub skroń i wszystko może się wydarzyć. To jednak łatwiej powiedzieć niż zrobić, choć w wadze ciężkiej niebezpieczeństwo zawsze istnieje - powiedział Hearn.

- Pulew ma za sobą regularne występy. Starzeje się, ale utrzymuje formę i nie robi przerw. Iwajło Gocew, jego wieloletni doradca, przyjaciel i współpromotor jest tak blisko ''Kobry'', że wierzy w wygraną. Wierzy, że nadszedł ich moment. Drugi współpromotor Pulewa, Bob Arum mówi wszystkim, że Bułgar znokautuje AJ'a. Ale pamiętajmy słynne słowa Aruma: ''wczoraj kłamałem, dzisiaj mówię prawdę''. Co nie zmienia faktu, iż Joshua vs Pulew to naprawdę dobra walka. Obaj są wielkimi chłopami, którzy potrafią potężnie uderzyć. Pulew ma duże doświadczenie i wysoki iloraz ringowej inteligencji - dodał Brytyjczyk.

- Joshua będzie chciał w tej walce zrobić wrażenie, wysłać jasny komunikat. Musiał boksować w inny sposób w rewanżu z Andym Ruizem Juniorem, bo tam nie było miejsca na błąd. Teraz ludzie znów chcą nokautów, na AJ'u spoczywa presja. Dwaj wielcy faceci będą wymieniać uderzenia - podsumował temat szef grupy Matchroom.