Archiwum wiadomości z dnia: 2020-02-14

 
KOMPLIKUJE SIĘ SPRAWA WALKI SZEREMETA vs GOŁOWKIN?

Organizator planowanej walki Kamila Szeremety (21-0, 5 KO) z mistrzem świata IBF wagi średniej Giennadijem Gołowkinem (40-1-1, 35 KO), Eddie Hearn co chwilę wysyła nowe komunikaty w sprawie tego pojedynku. Dziś poinformował, że do starcia Polaka z Kazachem ma jednak dojść w Kazachstanie i że nic nie jest do końca pewne... W tle mamy trzecią walkę Gołowkina z Saulem Alvarezem, która według Hearna jest planowana na wrzesień.


HEARN: WALKA GŁOWACKI vs OKOLIE PLANOWANA NA KONIEC KWIETNIA

Jak zapewne zauważyliście, dzisiejszy dzień upływa pod znakiem informacji, które przekazał w rozmowie z Michaelem Bensonem (TalkSport) Eddie Hearn. Polscy kibice z pewnością są ciekawi, co szef grupy Matchroom miał do powiedzenia na temat starcia Krzysztofa Głowackiego (31-2, 19 KO) z Lawrence'em Okolie (14-0, 11 KO) o wakujący pas WBO wagi cruiser.


CALEB PLANT DOŁĄCZYŁ DO GRONA MOŻLIWYCH RYWALI CANELO?

Jutro na gali z serii FOX PBC Fight Night w Nashville rękawice skrzyżują mistrz świata IBF wagi super średniej Caleb Plant (19-0, 11 KO) i obowiązkowy pretendent - Niemiec Vincent Feigenbutz (31-2, 28 KO). Amerykanin jest zdecydowanym faworytem, a jeżeli wygra, może go nawet czekać starcie z samym Saulem Alvarezem (53-1-2, 36 KO). Tak przynajmniej wynika ze słów Eddie'ego Hearna, który odsłania też kulisy negocjacji obozu Alvareza z Brytyjczykami.


MASAKRA W DNIU ŚW. WALENTEGO

Dziś dzień św. Walentego, świętowany globalnie jako tzw. Walentynki. Kibice boksu mają jednak dodatkowy powód, aby wspominać ten dzień, niekoniecznie w miłosnym kontekście. Tym powodem jest Masakra w dniu św. Walentego. I nie chodzi bynajmniej o słynny mord dokonany przez gang Ala Capone w Chicago 14 lutego 1929 roku, lecz o 6. walkę Jakea La Motty z Sugar Rayem Robinsonem, która również odbyła się w Wietrznym Mieście w dzień św. Walentego, lecz 22 lata później.