DE LA HOYA ZŁY NA SMITHA: IDIOTA ODRZUCIŁ OFERTĘ ŻYCIA ZA WALKĘ Z CANELO

Oscar De La Hoya ma spory kłopot z doborem rywala dla Saula Alvareza (53-1-2, 36 KO). Wcześniej za dużych pieniędzy domagał się Ryota Murata. Teraz promotor Canelo złożył ofertę dwóm panującym mistrzom wagi super średniej, ale zarówno Callum Smith (27-0, 19 KO), jak i Billy Joe Saunders (29-0, 14 KO), także domagali się wyższej gaży.

Co ciekawe Eddie Hearn - promotor współpracujący ze Smithem i Saundersem, jest podobno zdeterminowany, by skonfrontować ich między sobą, jeśli nie uda się doprowadzić jednego z nich do walki z Canelo. A De La Hoya się wścieka...

- Smith to idiota. To dobry bokser, który miałby szansę pokonać Canelo, a odrzucił propozycję walki życia. A miał zarobić trzy lub cztery razy lepiej niż kiedykolwiek zarobił. W takim razie życzę mu wszystkiego najlepszego i niech spróbuje zarobić takie pieniądze gdzie indziej. Nie wiem co się porobiło z tymi zawodnikami. Przecież on tyle opowiadał o tym, jak bardzo chce walczyć z Canelo, a teraz odrzuca taką propozycję? Teraz nikt nie dba już o spuściznę, liczy się tylko biznes i pieniądze - mówi podrażniony szef grupy Golden Boy Promotions.

- Callum bardzo chce walki z Alvarezem, ale odrzuciliśmy tę ofertę. Jeśli pojawi się nowa i uznamy, że jest właściwa, na pewno weźmiemy taką walkę - stwierdził Hearn.

- Mamy listę kilku innych zawodników, lecz nie wymienię teraz żadnego nazwiska, bo wtedy taki pięściarz automatycznie podbija stawkę i dodaje kilka zer do swoich oczekiwań. Najbardziej jednak zależało mi na walce ze Smithem, bo wydaje się najlepszy w tym limicie - zakończył De La Hoya.

Canelo kolejny pojedynek ma stoczyć 2 maja w Las Vegas.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Zartan
Data: 14-02-2020 07:39:34 
Smith wie , że ostatnią walkę przegrał a w takiej dyspozycji Canelo by go pokonał
 Autor komentarza: Granat
Data: 14-02-2020 09:18:12 
De la hoya jest żałosny...
 Autor komentarza: TheCook
Data: 14-02-2020 11:31:17 
Teraz nikt nie dba już o spuściznę, liczy się tylko biznes i pieniądze - mówi podrażniony szef grupy Golden Boy Promotions.

Dobrze ze jemu nie zalezy na pieniadzach
 Autor komentarza: Hugo
Data: 14-02-2020 12:26:09 
Idioci. Nie godzą się na walkę za 5% gaży Canelo w utajnionym limicie skazującym ich na odwodnienie i wysiadkę kondycyjną po 5 rundach. A Golden Hoy przecież wie, co dla nich najlepsze.
 Autor komentarza: samqualis
Data: 14-02-2020 12:42:00 
Z tego co widac to ty wiesz co najlepsze
 Autor komentarza: leon84
Data: 14-02-2020 14:45:49 
@hugo
A co go obchodzi ile Canelo zarobi???Niech ptrzy na siebie,bo za żadną walkę chociaż połowe z tej wypłaty nie dostanie.Tym bardziej,że cały czas krzyczy,że chce z Canelo walczyć.Każdy mądry tylko w mediach społecnościowych,a jak dostaje ofertę walki to nagle zmienia zdanie.Choć Smith może na bombie i nie może wziąść tej walki.Kto,to wie.W każdym razie szkoda bo był by to prawdziwy hit.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 14-02-2020 17:14:54 
@Leon
Ja wierzę, że niektórzy ludzie mają coś takiego, jak honor, który jest nieprzeliczalny na pieniądze. Gołowkin go ma, bo nigdy nie zgodził się na walkę z Canelo na niekorzystnych warunkach mu narzucanych, a Kowalow (podobnie Fielding i kilku innych) go nie ma, bo za kasę wyszedł do walki, w której jego szanse były zminimalizowane umownym (i utajnionym do przedostatniego dnia) limitem. Chcę wierzyć, że Smith, Saunders i Murata wyżej cenią swą reputację bokserską, niż kasę, choć może dla większości są idiotami.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 14-02-2020 18:14:14 
Hugo świetny komentarz. Jeden i drugi, Pozdrawiam
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 14-02-2020 19:06:19 
Bardzo dobrze że odrzucili propozycję. Alvarez powinien być bojkotowany za to jak przebiega jego kariera. Wałami podbił średnią na lepszym GGG.
Godząc się na walkę z nim każdy pięściarz ma świadomość że na punkty wygrać praktycznie nie może bo sędziowie będą go zawsze premiować co by się w ringu nie działo + często jeszcze dochodzą inne smaczki jak wymagania limitów itd.

Niech się wypchają albo głębiej sięgają do kieszeni. Smith miał ostatnio słabą walkę i ma jak najbardziej sens wstrzymywanie się z przyjmowaniem takiego wyzwania w tym momencie.
A że Oskarek nie będzie mógł pisać historii swojego rudego pupilka tak jak mu się podoba? I co z tego.
 Autor komentarza: leon84
Data: 14-02-2020 20:34:46 
@Hugo
Negocjacje trwają i prawda jest taka,że chodzi tylko o kasę i Smith,czy Saunders chcą ugrać jak najwięcej.Mam nadzieję,że do walki dojdzie,bez żadnych limitów i wygra po prostu lepszy.Golovkin nie zgodził sie na limity,alena jakie on się miał limity godzić,jak całą kariere walczył,tylko w średniej???Wiedział,też,że sędziowie będą po stronie Canelo.Dostał dużą wypłatę i to zaakceptował i zgodził się na walkę z Las Vegas,do obsady sedziowskiej też nie miał nic do powiedzenia,więc mocno wątpliwy ten honor Golovkina...A co Murata miałby za limit spełniać???Wszystko zależy od punktu widzenia.Canelo może w następnej walce wziąść za rywala typu Rolls,jak to robi Golovkin,wypłata i tak będzie duża,wysilać sie zbytnio nie będzie musiał,ludzie nie będą narzekać,że to oszust i każdy będzie uwazał go za kozaka,bo pobije trzecią lige.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.