GRABOWSKI O STRECKIM: TO WCIĄŻ BARDZO GROŹNY ZAWODNIK

Redakcja, Informacja własna

2020-02-13

- Mamy w grupie mistrzynię świata Ewę Brodnicką, zaś Aleksander Strecki jest naszym pierwszym bokserem z tytułem mistrza świata – mówi Mariusz Grabowski, szef Tymex Boxing Promotion.

Przy okazji konferencji prasowej promującej galę Tymex Boxing Night 11 w Dzierżoniowie, promotor poinformował o podpisaniu kontraktu z uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich w Pekinie Aleksandrem Streckim (10-1-2, 5 KO).

- Strecki to Mistrz Świata Kadetów z 2002 roku. W wieku 20 lat był już brązowy medalistą amatorskich Mistrzostw Europy Seniorów, a w kadrze Ukrainy trenował razem z Aleksandrem Usykiem lub Wasylem Łomaczenką. W 2008 roku nasz nowy bokser rywalizował na Igrzyskach w Pekinie, gdzie wygrał w pierwszej walce z Gilbertem Castillo – powiedział Grabowski.

Do spotkania szefa Tymexu z ukraińskim pięściarzem mającym polskie korzenie doszło podczas niedawnej gali w Rokietnicy koło Poznania. Aleksander pokonał tam przed czasem Nusmira Mesanovicia z Bośni i Hercegowiny.

- Na tej gali nasz zawodnik Tomek Nowicki w czwartej walce zawodowej pokonał aktualnego wicemistrza Polski w boksie olimpijskim, debiutującego na zawodowych ringach Andrieja Swiatyja. Rozmawiałem oczywiście też z Włodzimierzem Rzadkiewiczem, który dotąd prowadził karierę Aleksandra. W barwach Tymex Boxing Promotion ten pięściarz ma większe możliwości rozwoju i osiągnięcia sportowego sukcesu. Mamy ciekawy plan na karierę Streckiego – dodał Grabowski.

Szef Tymexu zastrzegł, że nie od razu należy spodziewać się rewanżu z Robertem Talarkiem (24-13-3, 16 KO).

- Szykuje się nam "Ukraińska Noc" pod koniec kwietnia, bo wtedy planujemy walkę Aleksandry Sidorenko o mistrzostwo Europy i debiut w naszym zespole Streckiego. Jest już pomysł na nazwisko pierwszego rywala i na pewno będzie interesująca walka – zaznaczył promotor.

Do ostatniego pojedynku Strecki szykował się w Izraelu. Teraz będzie trenował z Krzysztofem Wrońskim z Adrenaliny Wrocław, z którym już współpracował. Pod okiem tego szkoleniowca trenuje także Niemiec Sahan Aybay (9-0, 7 KO), który w barwach Tymexu zadebiutuje już 7 marca w Dzierżoniowie.

Podczas europejskich kwalifikacji do IO w Pekinie, w walce półfinałowej we włoskiej Pescary, Strecki pokonał Billy'ego Joe Saundersa. Dziś Brytyjczyk jest aktualnym mistrzem świata federacji WBO w wadze super średniej.

Nowy pięściarz Tymexu ma 33 lata i z pewnością stać go na kilka sezonów boksowania na dobrym poziomie. – To wciąż groźny zawodnik, ma szybkie ręce i nogi – mówił przed walką z nim Robert Talarek. Wkrótce przekonamy się, kto będzie kwietniowym przeciwnikiem Ukraińca.