WARRINGTON ROZSTAŁ SIĘ Z WARRENEM I PODPISAŁ KONTRAKT Z HEARNEM

Mistrz świata IBF wagi piórkowej, Josh Warrington (30-0, 7 KO) nie przedłużył kontraktu z Frankiem Warrenem (Queensberry Promotions). Gdy tylko kontrakt wygasł, wojownik z Leeds podpisał umowę z Eddie'em Hearnem (Matchroom).

29-letni czempion był już zawodnikiem Matchroom od sierpnia 2014 roku do grudnia 2016 roku. Na początku 2017 roku podpisał kontrakt z Queensberry Promotions. Będąc zawodnikiem stajni Franka Warrena zdobył tytuł mistrza świata (maj 2017, niejednogłośne zwycięstwo nad Lee Selbym) i trzykrotnie go bronił, pokonując kolejno: Carla Framptona (jednogłośnie na punkty, grudzień 2018), Kida Galahada (niejednogłośnie w czerwcu zeszłego roku) i Sofiane'a Takouchta (grudniowa wygrana przed czasem). W okresie współpracy z Warrenem walki Warringtona transmitowała stacja BT Sport, nowa umowa z Eddie'em Hearnem wiąże natomiast czempiona ze stacją Sky Sports i platformą DAZN, otwierając mu drogę do występów w USA, o których podobno marzył.

Wszystkie dotychczasowe walki mistrzowskie Josha odbyły się w Leeds, gdzie jest prawdziwym bohaterem, ale teraz będzie mógł zapewne zmierzyć się w pojedynku unifikacyjnym z którymś z pozostałych mistrzów. Celem ma być zostanie niekwestionowanym czempionem. Przypomnijmy, że oprócz Warringtona pasy w w wadze piórkowej posiadają Shakur Stevenson (WBO), Leo Santa Cruz (WBA) i Gary Russell Jr (WBC).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.