WOKÓŁ WAGI CIĘŻKIEJ - 12 LUTEGO 2020

Bardzo dużo dzieje się w świecie boksu. A nie ma nic co porywa wyobraźnię kibiców tak mocno jak ci najwięksi i najmocniej bijący. Prezentujemy Wam sporą dawkę informacji z krainy olbrzymów.

Tyson Fury (29-0-1, 20 KO) za dziesięć dni wyjdzie do rewanżu z Deontayem Wilderem (42-0-1, 41 KO). Pytany o trzy najlepsze walki w dotychczasowej karierze, "Król Cyganów" nie miał problemów ze wskazaniem takich potyczek.
3. Dereck Chisora I. "Skazywano mnie na porażkę w stosunku sześć do jednego. On był numerem jeden rankingu WBO i miał mnie wtedy znokautować"
2. Deontay Wilder I. "Jeśli wygrasz walkę, to czujesz, że wygrałeś. Ja nie tylko czuję, ale i wiem, że wtedy wygrałem"
1. Władimir Kliczko. "Wybór był łatwy"

Deontay Wilder przedstawił kolejnego sparingpartnera, który pewnie nie gra pierwszych skrzypiec podczas jego obozu, ale kilka rund zrobił. To niemiecki pięściarz boksu olimpijskiego - Emanuel Odiase.

Ciekawy Wiktor Wichryst (1-0, 1 KO) - mistrz Europy wagi super ciężkiej z 2017 roku, zadebiutował w gronie zawodowców. Co ciekawe pod przydomkiem Victor Faust. Blisko dwumetrowy Ukrainiec w 55 sekund znokautował Andrieja Mazanika (13-11, 10 KO).

Rosyjski olbrzym Apti Dawtajew (19-0-1, 18 KO) zaboksuje 21 lutego w Moskwie. Jego rywalem na dystansie ośmiu rund będzie John Napari (21-0, 15 KO).

- Fury jest za duży i zbyt sprytny. To on wygra rewanż z Wilderem - uważa Carl Froch. Przekonamy się za dziesięć dni...

Frank Sanchez (14-0, 11 KO) poprzedzi 7 marca na Brooklynie walkę Kownacki vs Helenius. Jego rywalem będzie mający polskie korzenie były mistrz świata juniorów Joey Dawejko (20-7-4, 11 KO). Do tej walki Kubańczyka przygotowuje wybrany niedawno trenerem roku 2019 Eddy Reynoso, szkoleniowiec między innymi sławnego Canelo.

A skoro jesteśmy już przy trenerach... Ceniony Ismael Salas stanie w narożniku Joe Joyce'a (10-0, 9 KO), który 11 kwietnia w Londynie skrzyżuje rękawice z Danielem Dubois (14-0, 13 KO). Salas zastąpi Adama Bootha.

Boks w Niemczech wraca powoli na salony. Zaplanowana na 28 marca gala w Magdeburgu zostanie pokazana przez państwową stację ARD. A na rozpisce dwóch ciekawych "ciężkich" - najlepszy junior ostatnich lat - Peter Kadiru (7-0, 3 KO), oraz zasiadający do niedawna na tronie mistrza Europy Agit Kabayel (19-0, 13 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.