OFICJALNIE: DUBOIS vs JOYCE 11 KWIETNIA W LONDYNIE! (WIDEO)

Redakcja, Informacja prasowa

2020-02-07

To żadna niespodzianka, ale możemy pisać o tej walce już oficjalnie. Frank Warren potwierdził starcie dwóch gorących prospektów wagi ciężkiej. Tak oto 11 kwietnia naprzeciw siebie staną Daniel Dubois (14-0, 13 KO) oraz Joe Joyce (10-0, 9 KO)!

Obaj panowie pobudzają wyobraźnię kibiców. Joyce to wicemistrz olimpijski wagi super ciężkiej, zdaniem wielu skrzywdzony w walce o złoto przez sędziów. Z kolei Dubois to młodziutki bombardier, który idzie jak czołg przez kolejne potyczki i demoluje brutalnie swoich rywali. Ich pojedynek w O2 Arena w Londynie wyłoni przyszłego pretendenta do tytułu mistrza świata.

- To bez wątpliwości moja najważniejsza walka w karierze. Wygraną przedstawię się całemu światu. Wierzę, że jestem lepszy od Josepha w każdym elemencie. Lepiej się poruszam po ringu, mam lepszy jab i mocniej biję. Po jego stronie będzie tylko większe doświadczenie, z drugiej jednak strony nie miał jeszcze do czynienia z zawodnikiem tak mocnym i tak głodnym sukcesów jak ja. To będzie najbardziej wybuchowy występ w mojej karierze - podkręca atmosferę młodziutki Dubois.

- To wielka walka z bardzo dużą stawką. Decydujące będzie tu moje doświadczenie - stwierdził z kolei Joyce.

- Ludzie czekają na walki najlepszych z najlepszymi. 22 lutego w rewanżu Fury'ego z Wilderem spotka się numer jeden i dwa na świecie, a w kwietniu damy wam pojedynek dwóch prospektów wagi ciężkiej. Musieliśmy dopiąć ten pojedynek żeby wyłonić tego, który jest już gotowy na walkę o mistrzostwo świata. To oficjalnie nie jest żaden eliminator, wydaje mi się jednak oczywiste, że lepszy z tej dwójki zapewni sobie walkę o mistrzostwo świata pod koniec roku - dodał Warren, promotor tej imprezy.