KAMIL KUŹDZIEŃ: CHCĘ WALK Z KRAJOWĄ CZOŁÓWKĄ WAGI PÓŁŚREDNIEJ

- Pierwsze walki stoczę w wadze junior średniej, a później chcę boksować z najlepszymi Polakami z kategorii półśredniej – mówi Kamil Kuździeń, nowy nabytek Tymex Boxing Promotion. Wśród zawodowców zadebiutuje 7 marca na gali Tymex Boxing Night 11 w Dzierżoniowie. Podczas tej samej imprezy tytułu mistrzyni świata federacji WBO będzie broniła Ewa Brodnicka.

Pochodzący z Częstochowy 21-letni pięściarz jest dwukrotnym brązowym medalistą Młodzieżowych Mistrzostw Polski, a na ringach olimpijskich wygrywał m.in. z Sebastianem Wiktorzakiem, aktualnym mistrzem Polski wagi półciężkiej.

- W 2017 roku podczas Młodzieżowych MP w Koninie pokonałem Sebastiana Wiktorzaka i to jedna z ważniejszych moich wygranych w karierze. A byłem skazywany na porażkę, gdyż miałem wtedy niewielkie doświadczenie, niespełna 20 walk na koncie. Bardzo cenię również niedawne zwycięstwa w Extralidze Boksu Olimpijskiego w barwach Skorpiona Szczecin. Dołożyłem swoją cegiełką do tytułu mistrzowskiego, zwyciężając w pojedynkach z Piotrem Tobolskim i Karolem Łapawą – powiedział Kamil.

Po brązowe krążki MMP sięgał w 2017 i 2019 roku. Bardzo dramatyczny był turniej w Ciechocinku, gdzie w walkach eliminacyjnej i ćwierćfinałowej musiał zmagać się z przeciwnikami i kontuzjami łuku brwiowego.

- Doznałem rozcięć obu łuków, nie widziałem na jedno oko, ale w każdej z tych walk boksowałem do końca i zwyciężałem. Myślę, że pokazałem charakter wojownika i że nic nie jest w stanie mnie złamać. Tak też chcę walczyć jako zawodowiec. Żałuję, że lekarz nie dopuścił mnie do walki o finał, bowiem straciłem szansę na tytuł. Potem dopadło mnie zapalenie ucha i nie pojechałem na MP Seniorów do Opolu. A że nie było mnie w kadrze, to zamknęły się przede mną drzwi na Igrzyska Olimpijskie. Dlatego postanowiłem rozpocząć profesjonalną karierę w barwach Tymexu – przyznał ambitny zawodnik.

Kamil "Kundzia" Kuździeń jest wychowankiem trenera Piotra Zyzika, który prowadzi jego karierę w Częstochowie. Doskonale zna się z Robertem Parzęczewskim, jednym z najlepszych obecnie polskich bokserów.

- W czasach amatorskich boksowałem w barwach Gardy Gierałtowice. Pomocną rękę wyciągnął trener tego klubu Adam Spiecha, za co mu dziękuję. Teraz koncentruję się już na profesjonalnych występach na galach Tymexu. Na początku muszę zbudować swoją pozycję i pokazać się z jak najlepszej strony. Pierwsze walki będą w junior średniej, lecz później zejdę do półśredniej i tam mam zamiar już mierzyć się z czołówką – zapewnił Kuździeń.

Na gali Tymex Boxing Night 11 w Dzierżoniowie Ewa Brodnicka spotka się z byłą mistrzynią Europy, Belgijką Djemillą Gontaruk. W barwach Tymexu zadebiutuje i stoczy 10. zawodową walkę Niemiec Sahan Aybay (9-0). Pojedynki rankingowe stoczą też: Michał Leśniak (11-1-1), Oskar Kapczyński (2-0) i Oskar Wierzejski (2-0).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.