BETERBIJEW vs BIWOŁ W SIERPNIU NA STADIONIE W SANKT-PETERSBURGU?

Redakcja, RT

2020-02-05

Przymiarki do tej walki trwały już od kilku miesięcy, ale teraz nabrały konkretnych kształtów. Mowa o hitowym pojedynku rosyjskich mistrzów świata wagi półciężkiej - czempiona IBF i WBC Artura Beterbijewa (15-0, 15 KO) z Dmitrijem Biwołem (17-0, 11 KO), czempionem WBA. Beterbijew i Biwoł mają skrzyżować rękawice w swojej ojczyźnie.

Współpromujący Beterbijewa Bob Arum ma nadzieję na osiągnięcie porozumienia z współpromującym Biwoła Eddie'em Hearnem. Rozmowy już się rozpoczęły. Areną zmagań rosyjskiej bitwy ma być stadion Gazprom Arena w Sankt Petersburgu, który może pomieścić niemal 70 tysięcy widzów. Do walki Beterbijew vs Biwoł ma dojść w sierpniu, ale najpierw Beterbijewa czeka obowiązkowa obrona pasa IBF. 28 marca w Quebec rywalem Rosjanina będzie Chińczyk Fanlong Meng (16-0, 10 KO). Tymczasem Biwoł wstrzyma się zapewne z planowanymi przenosinami do wagi super średniej - przynajmniej na razie.

Przypomnijmy, że w swojej ostatniej walce Biwoł pokonał 12 października zeszłego roku na punkty Lenina Castillo. Tydzień później swoją ostatnią dotychczas walkę stoczył Beterbijew, pokonując przed czasem Aleksandra Gwozdyka i odbierając mu pas WBC.