WCIĄŻ TRWAJĄ NEGOCJACJE W SPRAWIE WALKI JOYCE vs DUBOIS

Redakcja, BBC Sport

2020-02-04

Jeden z najbardziej doświadczonych graczy w bokserskim biznesie, Frank Warren twierdzi, że walka Daniela Dubois (14-0, 13 KO) z Joe Joyce'em (10-0, 9 KO) powinna zostać wkrótce ogłoszona. Natomiast wbrew wcześniejszym doniesieniom o finalizacji rozmów, hitowy pojedynek dwóch pokoleń brytyjskiego boksu, do którego ma dojść 18 kwietnia w Londynie, jest wciąż w fazie negocjacji.

- Wkrótce powinniśmy ogłosić walkę, taką mam nadzieję. Jesteśmy w kluczowym momencie negocjacji i myślę, że po obu stronach jest wola, by doprowadzić do tego pojedynku. Z całą pewnością ta walka to wielkie ryzyko, największe w mojej karierze. Duży przeskok dla Daniela. Nie obawiam się o jego kondycję, ale obawiam się doświadczenie, jakie posiada Joe Joyce. Pamiętajmy, że on wciąż jest niepokonany. Jeśli natomiast chodzi o ''DDD'', to na tym etapie kariery jest on najlepszym ''ciężkim'', z jakim kiedykolwiek pracowałem. Jest wyjątkowym talentem - powiedział Warren, który jest promotorem Dubois i współpromotorem Joyce'a.

Przypomnijmy, że Joyce został wyznaczony przez federację EBU do walki z Filipem Hrgoviciem o wakujący tytuł mistrza Europy, ale zapewne wybierze bardziej lukratywną walkę z ''DDD''. W swojej ostatniej, lipcowej walce ''Juggernaut'' pokonał po trudnej przeprawie Bryanta Jenningsa w Londynie, a Dubois znokautował w grudniu Kyotaro Fujimoto, wieńcząc udany dla siebie 2019 rok (pięć zwycięstw, pięć nokautów). Joyce zajmuje obecnie dwunastą pozycję w rankingu WBC, Dubois jest piąty w zestawieniu WBO i jedenasty w WBC.