PARKER vs WINTERS I GASIJEW vs FORREST 29 LUTEGO W TEKSASIE

Redakcja, ESPN

2020-02-03

Poznaliśmy rywali byłego mistrza świata wagi ciężkiej, Josepha Parkera (26-2, 20 KO) i byłego mistrza świata wagi cruiser, Murata Gasijewa (26-1). Nowozelandczyk i Rosjanin powrócą na ring 29 lutego na gali w teksańskim Frisco, której walkami wieczoru będą pojedynki Mikey Garcia vs Jessie Vargas i Khalid Yafai vs Roman Gonzalez.

Rywalem Parkera będzie znany polskim kibicom z zeszłorocznych walk z Polakami (kwietniowej porażki z Nikodemem Jeżewskim i listopadowego zwycięstwa nad Siergiejem Werwejką) Shawndell Winters (13-2, 12 KO). Między tymi starciami Amerykanin zanotował największe zwycięstwo w dotychczasowej karierze: znokautował w czerwcu w Kanadzie niepokonanego prospekta Aleksandra Teslenkę. Joseph Parker walczył natomiast w zeszłym roku tylko raz, odprawiając przed czasem Alexa Leapaia na czerwcowej gali w Providence. Potem miał walczyć w październiku z Dereckiem Chisorą, ale ukąszenie pająka i spowodowana nim choroba Parkera sprawiły, że do pojedynku nie doszło. W ostatnim czasie notowany na drugim miejscu rankingu WBO Nowozelandczyk celował w walkę z numerem jeden, Aleksandrem Usykiem, lecz ta konfrontacja również się nie odbędzie - przynajmniej na razie.

Murata Gasijewa ostatni raz można było zobaczyć w ringu w lipcu 2018 roku, w przegranym finale turnieju WBSS ze wspomnianym Usykiem. Już wtedy mówiono o kontuzji Rosjanina, który po walce poddał się operacji. Potem ogłoszono jego debiut w wadze ciężkiej, ale kilka razy go przekładano. Najpoważniejszym kandydatem na rywala wydawał się Joey Dawejko, ostatecznie z Rosjaninem ma się zmierzyć Jerry Forrest (26-3, 20 KO), który nie ma na koncie żadnych znaczących zwycięstw, ale w lipcu zeszłego roku stoczył wyrównaną, przegraną niejednogłośnie na punkty walkę z dość wysoko notowanym, niepokonanym Jermaine'em Franklinem.

Warto dodać, że 29 lutego na gali Garcia vs Vargas wystąpi także potężnie bijący Uzbek Israił Madrimow (4-0, 4 KO). Kreowany na przyszłego mistrza wagi junior średniej 24-latek zmierzy się z 40-letnim Wenezuelczykiem Charliem Navarro (29-9, 22 KO).