OFICJALNIE: KUDRIASZOW vs FAJFER 6 MAJA W ROSTOWIE NAD DONEM

Redakcja, Boxingscene

2020-02-03

Walka, o której pisaliśmy wczoraj, dziś została oficjalnie ogłoszona - Dmitrij Kudriaszow (24-3, 23 KO) i Rusłan Fajfer (25-1, 16 KO) skrzyżują rękawice 6 maja w Rostowie nad Donem. Status walki nie jest jeszcze znany, pierwotnie mówiło się o eliminatorze do tytułu mistrza świata WBC wagi cruiser, który w piątek zdobył Ilunga Makabu (27-2, 24 KO) dzięki zwycięstwu nad Michałem Cieślakiem (19-1, 13 KO).

Fajfer - numer jeden rankingu IBF - zajmuje w tej chwili piąte miejsce w rankingu WBC, Kudriaszow jest w WBC notowany na jedenastym miejscu, a IBF klasyfikuje go na pozycji jedenastej. Wydaje się tymczasem, że celem Fajfera powinna być teraz przede wszystkim walka o ww. pas IBF, kóry posiada obecnie Yuniel Dorticos.

W 2018 roku Fajfer przegrał na punkty w pierwszej rundzie turnieju WBSS z Andrew Tabitim, ale odbudował się w roku 2019, pokonując kolejno na punkty: Siergieja Radczenkę na lipcowej gali w Krasnodarze i Jurija Kaszynskiego na listopadowej gali w Majkopie.

Przypomnijmy na koniec, że w czerwcu zeszłego roku wspomniany Ilunga Makabu rozbił Kudriaszowa na gali w Jekaterynburgu. ''Rosyjski Młot'' wrócił niejednogłośnym grudniowym zwycięstwie nad Vaclavem Pejsarem, ale według większości obserwatorów nie zasłużył na wygraną. Potem zgłaszał chęć rewanżu, ale ostatecznie do niego nie doszło.