WASILEWSKI CHCE RADOMSKIEGO REWANŻU CIEŚLAKA Z MAKABU

Czy dojdzie do natychmiastowego rewanżu Michała Cieślaka (19-1, 13 KO) z Ilungą Makabu (27-2, 24 KO)? Kongijczyk pokonał w piątek Polaka w Kinszasie w starciu o wakujący pas mistrza świata WBC wagi cruiser, ale Andrzej Wasilewski twierdzi, że powalczy o drugą walkę w Polsce.

DUŻE KONTROWERSJE WOKÓŁ ZWYCIĘSTWA MAKABU NAD CIEŚLAKIEM >>>

- Spróbuję powalczyć o natychmiastowy rewanż i zrobimy wszystko, co możemy, żeby był w Radomiu, na otwarcie nowej hali! Coś może być lepszego?! Inna impreza sportowa? Mała gala boksu czy koncert muzyczny? Czy walka o wszystko, ale teraz w Polsce?! Ja jestem za, to moje marzenie...!!! A Wasze? - stwierdził w mediach społecznościowych Wasilewski.

Przypomnijmy, że piątkowa walka owiana była dużymi kontrowersjami, m.in. skracano i wydłużano czas rund, co - nie tylko w walce mistrzowskiej - stanowi bardzo poważną podstawę do apelacji. Wasilewski wielokrotnie pokazał, że jest mistrzem bokserskiej dyplomacji, a dobre kontakty polskiego promotora z federacją WBC nie są tajemnicą. I choć organizacja rewanżowej walki w Polsce to bardzo trudne przedsięwzięcie, nie wydaje się ono czymś poza zasięgiem.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: herrmefisto
Data: 02-02-2020 11:16:53 
Nie rozumiem dlaczego promotorzy Michała wogóle nie walczyli, żeby pierwsza walka odbyła się w Polsce. Nawet gdyby trzeba było wyjść na minusie to gra była warta świeczki. Zadanie było całkiem wykonalne. Wg mnie skoro Michał nigdy nie walczył na wyjeździe, nawet 12 rund ani w takim klimacie to dlaczego się tak cisnęli do tego Konga???
W naszym klimacie, bez tych wszystkich przygod itp mielibyśmy dzisiaj mistrza świata. Niewiele zabrakło. Być może ten nokdaun zaważył o wyniku pojedunku. 2 pkt mniej i siły trochę opadły po nokdaunie.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 02-02-2020 11:26:31 
@herrmefisto
o wszystko można zawalczyć, ale to może być kwestia dużej kasy a zatem nieopłacalne.
Gdyby to było możliwe do załatwienia zapewne by o to powalczyli.

Teraz może uda się walkę unieważnić lub załatić rewanż w Polsce biorąc pod uwagę że Kongo okazało się odbiegające od cywilizowanych krajów.
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 02-02-2020 11:37:36 
Ja na pewno z ogromną przyjemnością obejrzałbym rewanż Michała z Makabu w Polsce, ale zorganizować taką walkę na pewno byłoby bardzo trudno. Ja mimo wszystko chciałbym, by Cieślak dostał teraz jeden pojedynek ze słabszym rywalem na odbudowanie się.
 Autor komentarza: Marduk
Data: 02-02-2020 11:43:55 
Wasilewski przede wszystkim powinien podważyć to, że rundy nie zawsze trwały 3 minuty w walce z Makabu, dzięki temu będzie miał podstawę do natychmiastowego rewanżu
 Autor komentarza: Bromantan
Data: 02-02-2020 11:45:56 
Wasilewski twierdził ze koszt takiej gali to 2 miliony złotych. Za gaże samego Makabu biorac pod uwage ostatnie zarobki trzeba szykować około 200 tyś dolarów Cieślak mimo stypendium i tego ze ma wszystko zapewnione tez ma swoje wymagania finasowe. Babilon takiej kwoty nie uzbiera to raz a dwa musiałby próbować sprzedac gale w PPV co byłoby głupim pomysłem biorac pod uwage medialnbość Cieslaka. Głowacki Usyk skonczyło sie sporymi stratami dla Wasilewskiego.
 Autor komentarza: MrAdam
Data: 02-02-2020 11:49:46 
Makabu pewnie nie przyjedzie, bo nie będzie dużej kasy. Radom nie lepszy niż Kinszasa :) Nie wiem skąd ta pewność, że Cieślak wygrałby. Zrywy Cieślaka na gardę z pełną parą to za mało na Makabu.
 Autor komentarza: narodowiec
Data: 02-02-2020 11:56:20 
Niby dlaczego trudne? Odpowiednia kasa dla Makabu i zorganizowanie jej będzie bardzo proste.
Wiąże się to z takim ryzykiem - że Cieślak przegra po raz drugi - wtedy zainwestowane pieniądze się nie zwrócą.
Natomiast tamta walka pokazała, że Makabu jest w zasięgu Cieślaka. Jeśli Cieślak by wygrał, można by na jego kolejnych walkach zarobić.
Generalnie promotorzy muszą sobie przeliczyć ryzyko, możliwości finansowe i jaką kwotę są w stanie wyłożyć.
Ja myślę, że w rewanżu w Polsce Cieślak by to wygrał, musiałby jednak być lepiej przygotowany kondycyjnie.
 Autor komentarza: narodowiec
Data: 02-02-2020 12:02:47 
2 mln złotych to faktycznie spora kwota. Jeśli Makabu wziąłby 800 tys, Cieślak z 50 + trener itp, to na co reszta? Sędziowie, opłata dla WBC, obsługa gali, gaże pozostałych zawodników. Ciekawi mnie jak dokładniej wyglądałoby rozpisanie tych niby 2 mln.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 02-02-2020 12:17:18 
Myślę, że Wasilewski dopiero teraz przekonał się do Cieślaka, którego wcześniej nie doceniał. Trzeba teraz doprowadzić do rewanżu, kwestionując okoliczności walki w Kinszasie, bo wtedy Makabu będzie musiał walczyć bez żadnej łaski i stawiania wygórowanych żądań finansowych. Są podstawy do reklamowania walki. Przede wszystkim skrócenie trzeciej rundy o minutę, a także bardzo długie oczekiwanie na werdykt i pokazanie w kongijskiej telewizji planszy: MAKABU CHAMPION przed jego ogłoszeniem, co można podciągnąć pod wywieranie nacisku na sędziów.

Jeśli to się nie uda, to Cieślak może mieć problemy ze znalezieniem klasowego rywala. Być może dobrym wyjściem byłby jednorazowy wyskok do ciężkiej w celu znokautowania jakiegoś znanego, a jednocześnie przecenianego rywala. W ten sposób zyskał rozpoznawalność Briedis po znokautowaniu Charra, a jego wcześniej mizerna kariera nabrała gwałtownego przyśpieszenia.
 Autor komentarza: werus
Data: 02-02-2020 12:18:32 
Niech chytra baba z Radomia bedzie dla Makabu odpowiedzialna za żywienie podczas jego pobytu w Polsce :)
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 02-02-2020 12:19:11 
Rewanż w Radomiu jak najbardziej możliwy. Na pewno zarobili kupę szmalu na PPV z pierwszej walki, więc nic, tylko inwestować w rewanż ;)
 Autor komentarza: WielkiBokser
Data: 02-02-2020 12:25:13 
niech don vasyl uruchamia swoja maszyne prawnicza
 Autor komentarza: KalarCz
Data: 02-02-2020 13:38:40 
Radom, to miało by sens, my poznaliśmy ich dzikie zwyczaje teraz oni poznali by nasze xd
 Autor komentarza: Callisto
Data: 02-02-2020 14:37:38 
E tam, lepiej w Sosnowcu to zorganizować, albo jeszcze lepiej w Szczyrku bądź Sanoku.
 Autor komentarza: ShannonBriggs
Data: 02-02-2020 15:13:01 
Mogliby do tego rewanżu doprowadzić, bo po pierwszej walce w przypływie emocji założyłem się z kolegą, że Cieślak i tak zostanie mistrzem świata, a wtedy to by było całkiem realne xd
 Autor komentarza: teanshin
Data: 02-02-2020 15:40:42 
TVP nie ma infrastruktury i jeśli Wasyl dałby radę namówić Polsat na PPV a Makabu nie postawił zaporowych warunków finansowych to mogłoby się udać, ale on ma tylko częściowe prawa do Cieślaka więc całości na gale nie wyłoży, Polsat już z nim nie współpracuje więc kasy też nie da. Nie wiem czy sponsorzy i Babilon uzbierali by na taką galę. Żeby się to udało musiałby być mocny underacard a z tym 2 miliony mogłoby być za mało.
Do zorganizowania takiej gali wszyscy musieliby chcieć się dogadać i pytanie tylko czy Cieślak jest na tyle rozwojowy żeby w niego inwestować? Medialnie to ten sam poziom co Głowacki, czyli zbyt anonimowy dla szerszej publiczności.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 02-02-2020 18:46:54 
Moim zdaniem ze względu na upał i wilgotność to było jakieś 70% Cieślaka.

Moim zdaniem Cieślak walczył bardzo dobrze, obrony, ataki.

W rewanżu widziałbym Cieślaka z dużymi szansami na wygraną.

Wydaje mi się że Wasilewskiemu uda się doprowadzić do analogicznego rozstrzygnięcia, jak w przypadku walki Głowacki vs Briedis.
 Autor komentarza: tapir
Data: 03-02-2020 00:29:58 
Wasilewski najpierw blokuje szansę na promocję Cieslaka w Polsce karz ac płacic za transmisje, a potem marzy o rewanzu w Polsce. Brak logiki.
 Autor komentarza: tapir
Data: 03-02-2020 01:46:35 
każe
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 03-02-2020 09:26:54 
Mówi tak aby każdy ochłoną gala na jakimś stadione w systemie PPV nazbierała by takich środków ale zapomnijcie że oni to zorganizują Michał będzie teraz walczył na wyjazdach i porażki dalej będą zjeb... zawodnika za 150 tys $ to jest jakiś żart.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.