THE RING CHWALI MICHAŁA CIEŚLAKA: POKAZAŁ SERCE I UMIEJĘTNOŚCI

Dziennikarz magazynu The Ring, nazywanego "Biblią Boksu", chwali w swoim podsumowaniu Michała Cieślaka (19-1, 13 KO). Polak przegrał nieznacznie na punkty z Ilungą Makabu (27-2, 24 KO) w starciu o wakujący pas WBC kategorii cruiser, ale miał nowego mistrza liczonego.

Warunki nie były sprzyjające dla Polaka. Począwszy od wielomiesięcznych przygotowań pod walkę, której daty nie znał praktycznie do końca, a skończywszy na klimacie w Kinszasie, który na pewno również miał wpływ na słabszą końcówkę. Ale choć przegrał, to zyskał uznanie na arenie międzynarodowej.

"Cieślak pokazał wielkie serce do walki oraz wolę zwycięstwa. Ale także udowodnił, że potrafi boksować i wciąż może być liczącym się zawodnikiem w wadze junior ciężkiej" - przeczytamy w The Ring.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: teanshin
Data: 01-02-2020 16:08:54 
Zapewne The Ring pojęcie nie ma z czym musiała się tam zmierzyć Polska ekipa. Cieślak na pewno nie ma się czego wstydzić a przegrana w walce o pas wcale nie cofnie mu kariery. Trzeba przyznać że od 10-ej rundy potykał się o własne nogi i walczył sercem dlatego ten bój w Kinszasie przysporzy mu wielu nowych kibiców.
 Autor komentarza: gerlach
Data: 01-02-2020 17:25:58 
W Europie lub USA ma szanse!
 Autor komentarza: Yaponka
Data: 02-02-2020 09:42:01 
Świat się nie kończy na USA i Europie. Bardzo dobrze ze boks zawodowy wchodzi znowu do Afryki. Największe walki w historii byly przecież właśnie w Kinszasie i Manilli. W równie złych lub gorszych warunkach klimatycznych. Ali wygrał dzięki inteligencji ringowej, a Frazier niemal umarł ze zmęczenia w ringu. To tworzy historie a nie kolejna gala w Londynie czy NY.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 02-02-2020 10:02:28 
Manila nie jest w Afryce
 Autor komentarza: KalarCz
Data: 02-02-2020 10:34:56 
szkoda przegranej Cieślaka, przegrał z okolicznościami a nie przeciwnikiem, w normalnych warunkach przewróciłby Makabu do 6 rundy, gdyby to był holowany balon do walki o pas to pal licho, ale chłopak naprawde mógł to wygrać, gale owszem zapamiętam na długi czas, przyznam że miałem trochę śmiechawki połączonej z obawą o naszych
 Autor komentarza: Yaponka
Data: 02-02-2020 13:22:21 
@teanshin A kto twierdzi ze jest?:) W Manilli jest po prostu jeszcze większa wilgotność niż w Kinszasie. A jednak zorganizowali walkę. I to jaką
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.