KOWNACKI I WŁODARCZYK UTRZYMALI POZYCJE W RANKINGU WBA

Adam Kownacki (20-0, 15 KO) i Krzysztof Włodarczyk (58-4-1, 39 KO) utrzymali wysokie pozycje w rankingu WBA z ostatniego notowania. Obaj mają spore szanse na walki mistrzowskie i są na dobrej drodze, by w tym roku je stoczyć.

Kownackiego w wadze ciężkiej wyprzedzają tylko tymczasowy mistrza Trevor Bryan i Aleksander Usyk, były król wagi cruiser. Przypomnijmy, że 7 marca w Nowym Jorku ''Babyface'' zmierzy się z Robertem Heleniusem (29-3, 18 KO).

Dziesiąty w rankingu wagi cruiser wciąż jest były czempion WBC, chyba najlepszy polski bokser ostatniej dekady, czyli ''Diablo''. 38-letni weteran jest przekonany, że dostanie kolejną szansę na odzyskanie tytułu i ma poważne podstawy, by tak myśleć. Mógł zresztą zdecydować się na walkę o pas WBC z Ilungą Makabu w Kinszasie, ale przede wszyskim ze względu na kontuzje w pewnym sensie ''odstąpił'' ten pojedynek Michałowi Cieślakowi, który zaprezentował się wczoraj bardzo dobrze, choć ostatecznie przegrał.

Dodajmy na koniec, że Adam Kownacki jest również trzeci w rankingach IBF i WBO, a także szósty w WBC, natomiast Krzysztof Włodarczyk jest czwarty w zestawieniu WBC i dziesiąty w IBF.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.