15 MAJA W KOŚCIERZYNIE WIELKI FINAŁ TURNIEJU WAGI CIĘŻKIEJ

- Wielki finał bokserskiego turnieju wagi ciężkiej odbędzie się 15 maja w Kościerzynie na Kaszubach. Natomiast pod koniec roku rozpoczniemy drugą edycję prestiżowych zawodów, tym razem w kategorii junior ciężkiej - poinformował organizator Krystian Każyszka.

Bardzo dużym zainteresowaniem środowiska pięściarskiego cieszy się rywalizacja w królewskiej kategorii ciężkiej. Pomysłodawca zaprosił do imprezy ośmiu zawodników, niektórzy już z sukcesami krajowymi, inni dopiero marzący o spektakularnych zwycięstwach i sportowej sławie. Najpierw boksowali w walkach ćwierćfinałowych na dystansie czterech rund, a potem w sześciorundowych półfinałach. Stawką jest nagroda w wysokości 100 tysięcy złotych oraz kontrakt z grupą zawodową Krystiana Każyszki - Rocky Boxing Promotion.

- Nie zabrakło ciekawych pojedynków, emocji, dramaturgii i niespodzianek. O główne trofeum boksować będą pochodzący z okolic Kościerzyny i cieszący się dużą sympatią kibiców na Kaszubach i całym Pomorzu Kacper Meyna z pochodzącym z Malczyc koło Środy Śląskiej Mateuszem Cielepałą, byłym mistrzem Polski kategorii superciężkiej w boksie olimpijskim. Meyna to z kolei zwycięzca ubiegłorocznego Pucharu Polski juniorów - stwierdził Krystian Każyszka.

Do wielkiego finału dojdzie w piątek 15 maja na gali w Kościerzynie. To miasto wyrasta na jedno z najważniejszych miejsc na bokserskiej mapie Polski. Wcześniej tutaj rozgrywano ćwierćfinały i półfinały.

- Pierwotnie planowaliśmy finał na 9 maja, ale ze względów organizacyjno-promocyjnych gala odbędzie się 15 maja. Władze miasta i powiatu, na czele z burmistrzem Kościerzyny Michałem Majewskiem i starostą powiatu kościerskiego Alicją Żurawską, postanowiły utrzymać historyczny turniej wagi ciężkiej w naszym mieście. Jako mieszkaniec Kościerzyny jestem bardzo dumny i dziękuję za pomoc w przeprowadzeniu ogólnokrajowego święta pięściarstwa. Serdeczne podziękowania składam samorządom i wszystkim sponsorom, a przede wszystkim partnerowi strategicznemu firmie Sprints.pl Pani Lucyny Potrykus oraz Roberta Landowskiego - dodał promotor Krystian Każyszka, którego jedną z wizytówek jest cykl gal Rocky Boxing Night.

Prawdopodobnie kibice w połowie mają obejrzą dwa pojedynki wieczoru. Jednym będzie finał turnieju o 100 tys. zł i profesjonalny kontrakt. Drugim zaś występ przygotowującego się do walki o pas Unii Europejskiej Nikodema Jeżewskiego. W styczniu bokser z Kościerzyny zadebiutował w rankingu jednej z największych federacji na świecie - World Boxing Council. Zajmuje 33. miejsce na świecie w kategorii junior ciężkiej.

- Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby zawodnik tej klasy co Jeżewski zaboksował o prestiżowy tytuł przed własną publicznością. Nie ma nic lepszego od walki na swoim terenie o konkretną stawkę, ale i sportową przyszłość na poziomie międzynarodowym. Wierzę, że to będzie duży krok w karierze Nikodema - ocenił promotor.

Na ringu w Kościerzynie wystąpią też m.in. Jacek Chruślicki, Adrian Szczypior, Tomasz Turkowski i kilku zagranicznych bokserów. Być może show "skradnie" trenujący w Gdańsku były mistrz Chin Shi Yun Long.

- Azjatycki gladiator świetnie spisuje się w okresie przygotowawczym przed debiutem, który ma zaplanowany na naszej gali 29 lutego w Stężycy (wystąpią także m.in. Rafał Jackiewicz, Kewin Gruchała, Jacek Głowacki, Damian Tymosz i inni). Za miesiąc spotka się z Pawłem Sowikiem. To jeden z bokserów, który pokazał się z bardzo dobrej strony podczas turnieju wagi ciężkiej - uważa Krystian Każyszka.

W maju zakończy się pierwsza edycja prestiżowego turnieju, a promotor już zadeklarował kontynuację projektu. Tym razem w szranki staną pięściarze wagi junior ciężkiej. Pierwsze zgłoszenia już napłynęły, ale organizator przedłużył czas przyjmowania wniosków. - Chcemy bardzo solidnie przygotować się do zawodów kategorii cruiser, które od początku będę transmitowane w telewizji. Dlatego chętnych zapraszam do kontaktu poprzez oficjalny fanpage Rocky Boxing Night na Facebooku i adres mailowy - [email protected] Nowy termin to 30 września. Planuję rozegranie walk ćwierćfinałowych pod koniec 2020 roku - dodał Krystian Każyszka.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.