WOKÓŁ WAGI CIĘŻKIEJ - 31 STYCZNIA 2020

Prezentujemy Wam kolejną porcję wiadomości z samej tylko wagi ciężkiej. Na horyzoncie walka za 300 milionów dolarów?

- Fajnie wrócić na tak dużym i ważnym wydarzeniu jak ta gala. Dzięki tej wygranej przybliżę się do celu jakim jest tytuł podwójnego mistrza świata - mówi Charles Martin (27-2-1, 24 KO), który 22 lutego na gali Fury vs Wilder II spotka się z Geraldem Washingtonem (20-3-1, 13 KO). - To jest eliminator, więc i wielka szansa dla mnie. Zrobię co w mojej mocy, by zwyciężyć w tym pojedynku. Znamy się dobrze, bo kiedyś razem trenowaliśmy. Obaj damy z siebie wszystko, wierzę jednak, że to ja wygram - ripostuje Washington.

- Kiedy Tyson pokona Wildera, bardzo chętnie doprowadzimy do walki z Anthonym Joshuą jeszcze w 2020 roku. Bo nie wierzę, żeby pobity Wilder zgodził się potem na trzecią walkę, zbierając tylko 40% z wpływów - mówi Bob Arum, promotor Tysona Fury'ego (29-0-1, 20 KO).

Anthony Joshua (23-1, 21 KO) został już ściągnięty do Arabii Saudyjskiej na rewanż z Andym Ruizem Jr. I zarobił za niego aż 85 milionów dolarów. Teraz miejscowi milionerzy mają kolejny pomysł - walkę Joshuy ze zwycięzcą rewanżu Fury'ego z Deontayem Wilderem (42-0-1, 41 KO) 22 lutego w Las Vegas. Saudowie są podobno w stanie zapłacić zawodnikom 300 milionów dolarów - po 150 "baniek" na głowę. Szaleństwo...

- Będę polował na każdego, nikt nie jest bezpieczny! - mówi Jarrell Miller (23-0-1, 20 KO) po podpisaniu kontraktu na współpromocję z grupą Top Rank.

Zaplanowana na 7 marca gala na Brooklynie to będzie noc wagi ciężkiej. Wiecie już o trzech głównych walkach. Czwartą będzie potyczka niepokonanego Kubańczyka Roberta Alfonso (19-0-1, 9 KO) z Carlosem Negronem (20-3, 16 KO).

Starcie Anthony'ego Joshuy z Kubratem Pulewem (28-1, 14 KO) odbędzie się prawdopodobnie 30 maja lub 6 czerwca na jednym ze stadionów piłkarskich. Obaj boksują na konkurencyjnych stacjach, ale walka w USA ma zostać pokazana na platformie streamingowej DAZN.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.