TRENER MAKABU: CIEŚLAK MA MOCNE STRONY, ALE I LUKI. WYGRAMY!

Jak widać punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. - Dbają tu o nas bardzo i o ekipę Cieślaka zapewne też dbają bardzo dobrze - mówi Damien Durandt, trener Ilungi Makabu (26-2, 24 KO). Już jutro rywalem Kongijczyka w walce o wakujący tytuł mistrza świata wagi junior ciężkiej federacji WBC będzie nasz Michał Cieślak (19-0, 13 KO).

- Chcieliśmy żeby Ilunga zaboksował przed swoimi kibicami. Oni będą go wspierać. Fajnie, że zawalczy o mistrzostwo świata w swoim domu. On musi to wygrać i wygra w wielkim stylu - kontynuował szkoleniowiec, który z uznaniem mówi o naszym rodaku.

- Cieślak to naprawdę dobry bokser. Nie bez przyczyny zapewnił sobie drugie miejsce w rankingu WBC. Ma bardzo mocne strony, ale i pewne luki. Spodziewam się dobrej walki i naszej wygranej - dodał Durandt.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Fakulaev
Data: 30-01-2020 15:31:14 
Już widze to bronienie sie Makabu na linach co ma w zwyczaju z takim koniem jak Cieślak źle to sie może dla niego skończyć. Jak wygra Makabu to po jakimś cyrku lub w późniejszych rundach po tym jak sam Cieślak nie będzie w stanie walczyć ze zmęczenia. Tak czy inaczej postawiłem Cieślak wygra w przedziale 1-6 kurs 6.00
 Autor komentarza: teanshin
Data: 30-01-2020 16:51:26 
Bellew z nim leżał ale sam go w końcu ciężko znokautował. Bellew jest technicznie lepszy od Cieślaka, ale cios mają mniej więcej podobny, Cieślak za to góruje agresją. Makabu jest dobry technicznie, ma dobry cios, ale nie ma tej agresji, woli raczej spokojny boks. To będzie na prawdę grube widowisko coś czuję.
 Autor komentarza: Grzywa
Data: 30-01-2020 21:23:41 
Belew byl fizycznie slabszy od Cieslaka ale nie gubil sie tak bardzo w ringu, mniej sie bil a wiecej boksowal. Polak moze wylapac czysciocha bonw ataku czasem zapomina o obronie ale jesli nie wylapie to mysle ze moze zameczyc Makabu. Obawiam sie bardzo o klimat bo walczyc w takim upale to jakby walczyc z dwoma rywalami na raz. Szkoda ze w Polsce nikt nie wylozy kasy na taka walke, byloby bardziej cywilizacyjnie ale z kibicami moglo by byc podobnie.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 31-01-2020 13:08:05 
Skupienie i gotowość na niespodzianki to jest klucz w takiej dziczy, niech pamięta, że Głowacki ostatnio też pojechał w dzicz (tylko w skali Europejskiej) i dał się zaskoczyć - powiedzmy "nieszablonowym" podejściem dwóch przeciwników w ringu. Cieślak nie powinien oczywiście spełniać w walce swoich obietnic /deklaracji w sensie dosłownym - ruszę na niego, rozniosę itp. bo mimo, że jest ewidentnie dobrze przygotowany to warunki klimatyczne i czas aklimatyzacji mogą zaskoczyć go dopiero w ringu. Żeby się tylko nie wystrzelał, zaczął spokojnie szukając szansy a agresor niech włączy wtedy jak poczuje krew to będzie dobrze.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.