Archiwum wiadomości z dnia: 2020-01-28

 


FONFARA KONTRA WACH W WALCE WIECZORU CHARYTATYWNEJ GALI?

Jeden z najlepszych polskich bokserów ostatniej dekady, Andrzej Fonfara (30-5, 18 KO) niespodziewanie ogłosił, że stoczy kolejną walkę. W lutym zeszłego roku wojownik z Białobrzegów zakończył karierę, więc wiadomość o powrocie przyjmujemy z pewnym sceptycyzmem, tym bardziej, że w marcu w pojedynku wieczoru charytatywnej gali wystąpi Mariusz Wach (35-6, 19 KO), a jego przeciwnik nie jest jeszcze znany... Niczego jednak na razie nie przesądzamy.SAUNDERS I SMITH NADAL LIDERAMI W WYŚCIGU DO WALKI Z CANELO?

Sporo mówiło się ostatnio o walce lidera większości rankingów bez podziału na kategorie, Saula Alvareza (52-1-2, 36 KO) z mistrzem świata wagi średniej WBA Regular, Ryotą Muratą (16-2, 13 KO) w Japonii, ale jak twierdzi meksykański oddział ESPN, do tego pojedynku raczej w maju nie dojdzie. Głównymi kandydatami mają nadal pozostawać brytyjscy mistrzowie świata wagi super średniej - Billy Joe Saunders (29-0, 14 KO, pas WBO) i Callum Smith (27-0, 19 KO, pas WBA).
MICHAŁ CIEŚLAK WYLECIAŁ DO KONGA, W TLE PROBLEMY Z WYNAGRODZENIEM

Michał Cieślak (19-0, 13 KO) wyleciał dziś rano z Warszawy do Kinszasy, gdzie w piątek zmierzy się w walce o wakujący tytuł mistrza świata WBC wagi cruiser z Ilungą Makabu (26-2, 24 KO). Podróż polskiej ekipy potrwa kilkanaście godzin. Tymczasem pojawiły się kolejne problemy wokół organizacji pojedynku, tym razem chodzi o wynagrodzenie Polaka, a konkretnie o przelewy pieniędzy na konta amerykańskie.NOWY TRENER FURY'EGO: DAMY TYSONOWI SIŁĘ UDERZENIA

Tyson Fury (29-0-1, 20 KO) przed lutową, rewanżową walką z mistrzem świata WBC wagi ciężkiej Deontayem Wilderem (42-0-1, 41 KO) po raz pierwszy w karierze sparuje w kasku, by zapobiec ponownym rozcięciom w okolicach prawego oka, które omal nie spowodowały porażki we wrześniowej walce z Otto Wallinem. Nowy trener olbrzyma z Wilmslow - Javan Hill - podtrzymuje jednak twierdzenia swojego zawodnika. Celem ma być znokautowanie Wildera.MICHAŁ CIEŚLAK JAK FOREMAN, ALI I... JOSHUA?

Już w piątek Michał Cieślak (19-0, 13 KO) zmierzy się z Ilungą Makabu (26-2, 24 KO) o wakujący tytuł mistrza świata wagi junior ciężkiej federacji WBC. Pojedynek odbędzie się w Kinszasie. To pierwsza walka mistrzowska w tym mieście od 45 lat, czyli od czasu legendarnego starcia Alego z Foremanem. Ale mają się znaleźć dużo większe pieniądze na to, by znów sprowadzić do Kinszasy największych gladiatorów.