WHYTE: USYK NAPRAWDĘ SIĘ ZDZIWI W WALCE Z CHISORĄ

Redakcja, Sky Sports

2020-01-28

Jest już bardzo blisko podpisania kontraktów na walkę Derecka Chisory (32-9, 23 KO) z Aleksandrem Usykiem (17-0, 17 KO). Były rywal Derecka, znienawidzony swego czasu Dillian Whyte (27-1, 18 KO) przekonuje, że to może być dla Ukraińca koniec marzeń o podboju królewskiej kategorii.

- To może być dla Usyka bardzo przykra i bolesna niespodzianka. Im wydaje się, że pracą nóg i ruchliwością będą w stanie wymanewrować Derecka, lecz jeśli Chisora będzie w formie, a wierzę, że będzie, Usyk naprawdę się zdziwi. Zostanie bardzo mocno przetestowany i czeka go trudna noc. Nawet jeśli wygra, to po trudnej walce. Niech więc Usyk lepiej nie lekceważy Derecka - mówi Whyte.

- Usyk wypunktował w dobrym stylu Chazza Witherspoona w debiucie w wadze ciężkiej i zmusił go do poddania, ale wcześniej trafił go milionem ciosów i nie zranił. Takimi uderzeniami nie powstrzyma ataków Chisory, tak więc będzie to dla niego świetny test przed ewentualną walką z Anthonym Joshuą - dodał oficjalny pretendent do pasa WBC wagi ciężkiej.

Nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia, ale Usyk i Chisora są przymierzani do gali 28 marca w Londynie.