Archiwum wiadomości z dnia: 2020-01-22

 


TURNIEJ STRANDŻATA W SOFII: WYNIKI WALK POLEK I POLAKÓW

Turniej Strandżata w Sofii - start kontrolny przed marcowymi kwalifikacjami olimpijskimi - nie wypadł dobrze dla prowadzonych przez Iwana Juszczenkę polskich bokserów. Tylko jeden Polak - Ryszard Lewicki (75 kg) zdołał wygrać walkę. W kilku starciach biało-czerwonych było wprawdzie sporo kontrowersji, ale wyniki nie mogą napawać optymizmem. Dużo lepiej radzą sobie Polki - Sandra Kruk, Kinga Szlachcic i Karolina Koszewska powalczą w 1/4 finału.


OTTO WALLIN vs LUCAS BROWNE WIOSNĄ NA GALI SHOWTIME?

Według świetnie zazwyczaj poinformowanego Mike'a Coppingera, wiosną dojdzie do ciekawej walki w wadze ciężkiej - pojedynku Szweda Otto Wallina (20-1, 13 KO) z Australijczykiem Lucasem Browne'em (29-2, 25 KO). To starcie ma się odbyć na gali transmitowanej przez telewizję Showtime. Podobno obozy obu pięściarzy doszły już do porozumienia i pozostaje nam czekać na dokładniejsze informacje.
MOŻLIWA WALKA CANELO W JAPONII, MURATA KANDYDATEM NA RYWALA?

Jak twierdzi Oscar De La Hoya, promotor najlepiej zarabiającego i uważanego przez wielu za najlepszego boksera na świecie - Saula Alvareza (52-1-2, 36 KO) - Meksykanin może w tym roku stoczyć walkę poza USA. Wydawało się, że murowanym kandydatem do walki z Canelo w maju jest Billy Joe Saunders, ale wygląda na to, że nic nie jest przesądzone. Coraz częściej mówi się m.in. o walce w Japonii z Ryotą Muratą (16-2, 13 KO), mistrzem świata WBA Regular w wadze średniej.


PORAŻKA MASTERNAKA, WSZYSCY POLACY ODPADLI Z TURNIEJU STRANDŻATA

Mateusz Masternak przegrał w turnieju Strandżata w Bułgarii z Francuzem Paulem Ombą Biongolo, brązowym medalistą mistrzostw Europy. Tym samym z turniejem pożegnali się już wszyscy nasi reprezentanci, gdyż dziś swoje pojedynki przegrali także Ryszard Lewicki (jedyny Polak, który wygrał walkę w tym turnieju) i Damian Durkacz. Honoru biało-czerwonych bronią już zatem tylko Polki.

SZEREMETA Z GOŁOWKINEM DOPIERO W KWIETNIU W INGLEWOOD?

Wygląda na to, że walka Kamila Szeremety (21-0, 5 KO) z Giennadijem Gołowkinem (40-1-1, 35 KO) o tytuł mistrza świata wagi średniej federacji IBF zostanie przesunięta na jeszcze późniejszy termin. A bardzo możliwe, że w związku z tym przesunie się również data potyczki Krzysztofa Głowackiego (31-2, 19 KO) z Lawrence'em Okolie (14-0, 11 KO) o wakujący pas WBO kategorii cruiser.