PORAŻKA MASTERNAKA, WSZYSCY POLACY ODPADLI Z TURNIEJU STRANDŻATA

Mateusz Masternak (-91kg) przegrał w turnieju Strandżata w Bułgarii z Francuzem Paulem Ombą Biongolo, brązowym medalistą mistrzostw Europy. Tym samym z turniejem pożegnali się już wszyscy nasi reprezentanci, gdyż dziś swoje pojedynki przegrali także Ryszard Lewicki (-75kg - jedyny Polak, który wygrał walkę w tym turnieju) i Damian Durkacz (-63kg). Honoru biało-czerwonych bronią już zatem tylko Polki.

Od pierwszej sekundy Masternak zaczął ostrym pressingiem, atakując mocnymi ciosami z obu rąk głównie korpus. Rywal nie pozostawał dłużny, walczył z defensywy, ale mocno oddawał, zwłaszcza obszernym, szybkim prawym na górę. Polak był silniejszy fizycznie i dobrze się bronił. Początek drugiej rundy to szarża Francuza. "Master" zbierał większość ciosów na gardę i szybko sam ruszył do natarcia. Biongolo nieustannie rzucał jednak bombami na górę i na dół i był szybszy. Sporo przy tym - na szczęście dla Polaka - faulował i otrzymał ostrzeżenie.

Trzecia runda również była bardzo zacięta. Biongolo wyprzedzał ataki Masternaka, lecz w klinczach wprowadzał sporo chaosu i walczył brudno. Po ostatnim gongu sędziowie przyznali zwycięstwo Francuzowi, niedługo podamy Wam dokładną punktację wraz z rezulatami wszystkich walk Polaków i Polek.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: WielkiBokser
Data: 22-01-2020 16:56:46 
no to ładnie
 Autor komentarza: Bongo
Data: 22-01-2020 17:58:34 
Szanuję bardzo Mateusza i zawsze trzymam za niego kciuki ale byłem, jestem i będę przeciwny aby zawodowiec startował w amatorskich rozgrywkach
 Autor komentarza: Gnidastepowa
Data: 22-01-2020 18:09:05 
Z tego opisu wynika, że Master miał sporą przewagę, ale zwycięstwo przyznano Francuzowi. Ciekawe czy jest gdzieś do obejrzenia ten pojedynek.
 Autor komentarza: zombi
Data: 22-01-2020 18:30:18 
https://www.youtube.com/watch?v=DhzMf3OQxkA&feature=share&fbclid=IwAR1nQsfE03hHmV8zP79gXZuEvAusWZbp71BGHS4ImIL9y1cXz_rTm6dV8-Q

Walka Mastera tak gdzieś od ok. 2 godz.17 min.

Jak dla mnie walki nie przegrał i jeszcze ostrzeżenie dla Francuza. Jakość transmisji jednak słaba, nie widać dokładni, które ciosy dochodzą itd.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 22-01-2020 18:54:13 
Myśle że Master nie był gorszy, ale jednak ciężko przestawić się po tylu latach z walk 10-12 rundowych na 3 rundówki. Już wcześniej to zauważyłem. Master od 3 rundy zaczynał się rozpędzać zamiast młócić tych amatorów od pierwszej sekundy. W końcu musiało sie to tak skończyć.
 Autor komentarza: Apprentice
Data: 22-01-2020 19:13:33 
obejrzałem 2 razy, moim zdaniem zasłużona porażka, boks to boks, czy amatorski czy zawodowy te same problemy, Master dosyć mechaniczny sztywna sylwetka, mniej precyzyjny, duuużo wolniejsza lewa ręka z pchanym ciosem którym nie zdobył chyba żadnych punktów przez 3 rundy (nie sobie Master sam sprawdzi), na nogach dystansowanie wolne na tle przeciwnika, Francuz walczył ostro, nie oddał Masterowi żadnego szacunku, brzydko, też faulując nieraz chamsko ale co z tego, nie wiem też skąd myśl że Master przeważał fizycznie, nic takiego nie miało miejsca, w dodatku mimo podobnego wzrostu ewidentnie Francuz dysponuje dużą przewagą zasięgu ramiom więc była to na prawdę nieprzyjemna i brzydka walka dla Mateusza, ogólny obraz to Master podchodzi z niemiecką gardą do przeciwnika ten jedzie bardzo dynamiczną serią 20 ciosów z poza zasięgu praktycznie, potem się rzuca do przodu, klinczuje, przepychanka, zapasy i wszystko od nowa, ogólnie jak nie złapie Mateusz jakiegoś luzu to nie wygląda to dobrze, Francuz na pewno był szybszy w ataku i trafiał czyściej w momentach gdy nie było zapasów w ringu, podsumowując też nie widzę jakiegoś jasnego pomysłu czy strategii ze strony narożnika i Masternaka jak ma zamiar rozgrywać te mecze, jak chce tak podchodzić na lewą ręką to od razu musi być szybszy gibki i pruć tą lewą ręką bez przerwy a nie czekać, ogólnie też obawiam się że Master ustawia się mentalnie w roli jakiegoś faworyta, że jest zobowiązany wygrywać lub tp., lepiej niech o tym zapomni i poszuka boksu w boksie
 Autor komentarza: Gnidastepowa
Data: 22-01-2020 20:16:48 
@zombi dziękuję za link. :)
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 22-01-2020 22:59:06 
Nikt szczególnie się nie przejął, ale fakt że WSZYSCY Polacy odpadli jest dość przykry i przerażający.
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 22-01-2020 23:18:05 
Pisalem o tym przed tym, nim Masternak wrocil na amatorke, ludzie pisali, ze inni nie beda mieli szans i Mateusz ma bardzo duze szanse na wygrana. G.. nie ma zadnych szans, pisalem ze nie ma szans bo sie nie bedzie w stanie przestawic, a tylko bedzie mogl przestraszonych chlopakow poskladac, ale nie kogos kto ma jaja, jest mlody i glodny sukcesow i po prostu dobry, a nasze polskie podworko bylo bardzo slabe co pokazaly walki. Moze Mateusz za pewnie sie poczul, nie wiem, nie mi to oceniac. Zawsze mu brakowalo kropki nad 'i' i tutaj bedzie tak samo.
 Autor komentarza: zombi
Data: 23-01-2020 00:05:25 
A ja bym nie dramatyzował i nie przesadzał z tym "nie ma szans" itd. Przeciwnik trudny, olimpijczyk, brązowy medalista ME, złoty medalista młodzieżowych ME i walka mogła na spokojnie iść w dwie strony, a jak dla mnie MM nie przegrał tej walki. Nie wiadomo na jakim etapie przygotowań byli jeden i drugi itd. Nic nieznaczący turniej, etap przygotowawczy. Niepokojące jest natomiast to, że żaden (oprócz Lewickiego) z Polaków nie wygrał, nawet ci którzy mieli słabszych rywali. Może taki etap przygotowań? Mimo wszystko jest to niepokojące.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 23-01-2020 08:51:36 
Niestety dynamika ciosów Mastera, szczególnie prawego wypada słabo na tle najlepszych amatorów.

Master jest dość szeroki w barkach, mocno umięśniony. Skręt ciała zajmuje sporo czasu.
Prawy prosty to czasem cios "dwuetapowy"- najpierw ręka w bok w górę i dopiero jego wyprowadzenie.

Nie wiem jak poprawić te elementy...

Życzę Masterowi jak najlepiej ale pomysł z amatorką uważam za średni.
Po przejściu Usyka do ciężkiej zrobiło się pole do szukania szansy.
 Autor komentarza: dudekukpl
Data: 23-01-2020 10:46:27 
Nie było żle.Ten Francuz to podobno czołówka a walka bardzo wyrównana z małą przewagą Masternaka.Uważam że Masternak mógł unikać ciosów z prawej ręki a przyjmował je, często intencjonalnie by móc oddać mocniejszym,być może to zaważyło na punktacji
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.