WALKA MAKABU vs CIEŚLAK ODBĘDZIE SIĘ NA STADIONIE W KINSZASIE?

Już za niecałe dwa tygodnie, 31 stycznia w Kinszasie dojdzie do walki o wakujący pas WBC wagi cruiser między Michałem Cieślakiem (19-0, 13 KO) i Ilungą Makabu (26-2, 24 KO). Jak poinformował dziś Andrzej Wasilewski, pojedynek odbędzie się na stadionie, choć nie jest to jeszcze oficjalna informacja, gdyż nie mamy potwierdzenia ze strony organizatorów, których działania trudno nazwać profesjonalnymi.

WBC: MICHAŁ CIEŚLAK vs ILUNGA MAKABU 31 STYCZNIA W KINSZASIE >>>

''Kinszasa, stadion Shark'', a chwilę później ''Sharks Club Stadium'' - tak opisywał dziś Andrzej Wasilewski nazwę areny, na której dojdzie do walki. Spróbowaliśmy się dowiedzieć o tym więcej, ale wciąż nie wiemy, czy chodzi o niewielki obiekt kompleksu sportowego Shark Club czy o mogący pomieścić kilkadziesiąt (od 60 do 120 w zależności od wydarzenia) tysięcy kibiców obiekt Stade des Martyrs, dom drużyny Sharks XI. Wygląda na to, że mowa jest o tym pierwszym, małym obiekcie, choć po organizatorach gali Cieślak vs Makabu można się spodziewać właściwie wszystkiego.

Przypomnijmy, że dopiero w zeszłym tygodniu federacja WBC ostatecznie potwierdziła pojedynek. Prezydent WBC, Mauricio Sulaiman pogodził interesy menadżera Makabu Tarika Saadiego i promotora Dona Kinga, który próbował zablokować walkę, gdyż twierdził, że negocjacje prowadzono za jego plecami, a kontrat promotorski Makabu wciąż obowiązuje. Teraz jednak, po wielu tygodniach zamieszania ustalona jest już data wylotu Cieślaka do Afryki - nastąpi on na czery dni przed walką - i zarezerwowano dla Michała hotel. Na koniec dodajmy, że do legendarnej walki Muhammad Ali vs George Foreman w 1974 roku doszło na stadionie Tata Raphael w Kinszasie i miejmy nadzieję, że jest to dobra wróżba przed mistrzowską szansą boksera z Radomia.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Marduk
Data: 20-01-2020 19:46:49 
Cztery dni na zaadaptowanie się w mieście, gdzie dzień w dzień powyżej 30 stopni. Niedobrze. No, ale trzymam kciuki za Cieślaka. Z trójki Cieślak, Głowacki, Szeremeta to on ma największe szanse na pas w 2020 roku.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 20-01-2020 19:59:52 
Nie wątpię w możliwości Cieślaka, ale ta cała rozpierducha nie wygląda za dobrze. Cieślak to przegra i to nie z powodu swoich możliwości, po prostu nie uniesie mentalnie tego co będzie tam na nich czekać. Wszystkie tego typu niedogodności mogą mocno wpłynąć na jego dyspozycję dnia. On sam nie jest w stanie przewidzieć jak będzie się tam czuł mentalnie czy nawet fizycznie.
Póki co, coś tam ustalili wirtualnie a co ich będzie czekać na miejscu nikt nie wie.
Trzymam kciuki za naszego, ale słabo to widzę, bardzo małe szanse na powrót z pasem. Wygra czy przegra, mam nadzieję że wszyscy wrócą cali i zdrowi.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 20-01-2020 21:42:05 
Mało czasu na aklimatyzację do takich upałów?
Pozostają treningi w saunie ;-)

Jeżeli będą chcieli wyciągnąć swojego za uszy to przygotują odpowiednio nagrzaną halę...
 Autor komentarza: Mike555
Data: 21-01-2020 14:05:17 
Takie rzeczy typu aklimatyzacja to są jedynie okoliczności uboczne. Cieślak będzie lepszy to wygra i tyle w temacie. Wydaje mi się, że jeśli nie popełni błędu i sam nie zbierze to wbije Makabu w ziemię. Pytanie, czy utrzyma koncentrację i wyczeka momentu, bo wyjście w młóckę może być różne. Dla mnie Cieślak faworytem minimalnym.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.