OKOLIE: JEŚLI ZDOBĘDĘ TYTUŁ, W PRZYSZŁYM ROKU PRZEJDĘ DO WAGI CIĘŻKIEJ

Pod koniec zeszłego roku informowaliśmy Was o tym, że Krzysztof Głowacki (31-2, 19 KO) i Lawrence Okolie (14-0, 11 KO) spotkają się prawdopodobnie 28 marca w Chicago o wakujący pas federacji WBO wagi junior ciężkiej, choć wciąż czekamy na oficjalne potwierdzenie tej informacji. Anglik nie ukrywa jednak, że w niedługim czasie ma w planach przejście do wagi ciężkiej.

Okolie pomagał Tysonowi Fury'emu (29-0-1, 20 KO) w przygotowaniach do pierwszej walki z Deontayem Wilderem (42-0-1, 41 KO). Wszystko zagrało, więc Fury i tym razem zaprosił Okolie na wspólne sparingi. Z kolei promotor Eddie Hearn nie ma wątpliwości, że jego zawodnik zostanie mistrzem zarówno w limicie 90,7 kilograma, jak i wadze ciężkiej. A 27-letni Lawrence już wkrótce chce pójść w górę.

- W tym roku chcę zostać mistrzem świata kategorii cruiser. Jeśli to mi się uda, być może już w przyszłym roku zadebiutuję w wadze ciężkiej. Chcę najpierw sięgnąć po pas WBO, a potem zunifikować inne pasy, by umocnić swoją pozycję jako wielki mistrz. Mam już za sobą sparingi z dużymi "ciężkimi". Tu jeden cios może wszystko zmienić, ale czułem się dobrze na tych sparingach. Niektórzy zawodnicy obawiają się takich sparingów, ale nie ja. Czułem się komfortowo sparując z uznanymi zawodnikami wagi ciężkiej - zapewnia Okolie.

28 MARCA W CHICAGO SZEREMETA vs GOŁOWKIN ORAZ GŁOWACKI vs OKOLIE? >>>

Anglik w pierwszej rundzie turnieju olimpijskiego w Rio wypunktował Igora Jakubowskiego. Jako zawodowiec spotkał się też z kolejnym Polakiem i już w pierwszej odsłonie zastopował Łukasza Rusiewicza.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.