PRZETARGI NA TRZY CIEKAWE MISTRZOWSKIE WALKI

Federacje mają swoje zasady i obowiązkowe obrony. IBF i WBC wyznaczyły konkretne daty przetargów na trzy ciekawie zapowiadające się potyczki mistrzowskie.

W związku z kontuzją Devina Haneya, władze WBC nadały mu tytuł "Mistrza w zawieszeniu", a o wakujący pas mają zaboksować Javier Fortuna (35-2-1, 24 KO) oraz Luke Campbell (20-3, 16 KO). Do tej pory obozy wciąż się nie dogadały, dlatego przetarg na organizację tego pojedynku odbędzie się 21 stycznia. Pieniądze z tego przetargu zostaną podzielone po równo pomiędzy zawodnikami.

World Boxing Council nakazują również obowiązkową obronę w dywizji koguciej. Zasiadający na tronie Nordine Oubaali (17-0, 12 KO) musi spotkać się z Nonito Donaire'em (40-6, 26 KO). Data taka sama, czyli jutro w Mexico City. Pieniądze zostaną podzielone w stosunku 60 do 40 na korzyść Francuza.

Z kolei Josh Taylor (16-0, 12 KO) ma zobowiązania wobec International Boxing Federation. Narzucanym mu challengerem jest Apinun Khongsong (16-0, 13 KO). Szkot, który poza tytułem IBF dzierży także pas WBA kategorii junior półśredniej, czeka na przetarg. Zaplanowano go na 24 stycznia w samo południe czasu wschodnioamerykańskiego. Taylor dostanie z tej puli 65%, pretendent 35%.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MLJ
Data: 20-01-2020 17:26:00 
Cieszę sie z kolejnej walki o pas Donaire. Swoją drogą myślałem że zakończy karierę po walce z Inoue, ale wspaniałym występem chyba dał sobie jeszcze kilka walk.
Walka Fortuna - Campbell zapowiada się fajnie, choć wszyscy wiedzą kto jest prawdziwym mistrzem WBC i królem lekkiej.
tego taja co ma walczyć z Taylorem kompletnie nie kojarzę, myślę że to jakiś mismatch sądząc po jego boxrecowym wyniku.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.