WBC: MICHAŁ CIEŚLAK vs ILUNGA MAKABU 31 STYCZNIA W KINSZASIE

Redakcja, Fightnews + Informacja własna

2020-01-18

Federacja WBC potwierdziła, że do pojedynku Michała Cieślaka (19-0, 13 KO) z Ilungą Makabu (26-2, 24 KO) o wakujący tytuł mistrza świata WBC wagi cruiser dojdzie 31 stycznia w Kinszasie (jeszcze kilka dni temu była mowa o 25 stycznia). Wygląda na to, że Polak stanie przed życiową szansą, choć zamieszanie wokół walki przekraczało już granice absurdu.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że zgodnie z nakazem WBC walka się odbędzie i że firma Don King Promotions wyjaśniła sobie pewne nieporozumienia z lokalnymi partnerami, Tarikiem Saadim i generałem Luyoyo - powiedział szef WBC, Mauricio Sulaiman, który godził w ostatnich dniach menadżera Makabu (Saadiego) i jego promotora (Kinga).

Przypomnijmy, że Don King próbował zablokować walkę, gdyż twierdził, że negocjacje w sprawie jej organizacji prowadzono za jego plecami. Doszedł do tego bałagan ze strony gospodarzy pojedynku, którzy nie potrafili (lub nie chcieli) zapewnić Polakowi minimum przyzwoitych warunków. Teraz jednak ustalona jest już data wylotu do Afryki - nastąpi on na czery dni przed walką - oraz zarezerwowano dla Michała hotel i pozostaje nam chyba tylko czekanie na niezwykle ważną dla polskiego boksu walkę.