'CHOCOLATITO' ATAKUJE TRON WBA

Redakcja, Informacja prasowa

2020-01-17

Po fatalnym roku 2017 uważany do tego momentu za jednego z najlepszych pięściarzy zestawienia P4P Roman Gonzalez (48-2, 40 KO) odbudował się dwoma zwycięstwami. Teraz stanie przed szansą powrotu na tron mistrza świata.

Sławny "Chocolatito", były mistrz świata czterech najlżejszych limitów, zaatakuje Khalida Yafai (26-0, 15 KO), championa WBA kategorii super muszej, czy też jak kto woli junior koguciej. Pojedynek odbędzie się 29 lutego podczas gali we Frisco. Poniżej przypominamy Wam rozkład jazdy na tę galę.

Mikey Garcia vs Jessie Vargas
Khalid Yafai vs Roman Gonzalez
Julio Cesar Martinez vs Jay Harris
Joseph Parker vs (?)
Murat Gasijew vs (?)

- Chcę jak najlepszych walk i po tym jak upadł pomysł zorganizowania unifikacji z Juanem Francisco Estradą, teraz mam szansę zaboksowania z "Chocolatito". A to przecież były król P4P. Większych walk niż ta już chyba nie ma i wyciągnie ona ze mnie wszystko co najlepsze. Nie mogę się już doczekać. On był swego czasu moim idolem, więc taki pojedynek to dla mnie prawdziwy zaszczyt - powiedział Yafai, dla którego to będzie już szósta obrona tytułu.

- Dziękuję Eddiemu Hearnowi za tę szansę, Bóg spełnił moje modlitewne prośby. Dziękuję również mistrzowi za to, że dał mi szansę, choć nie musiał. Czeka mnie trudna walka, lecz będę gotowy i zdeterminowany - wtrącił Gonzalez.