TONY YOKA ZASILI PRAWDOPODOBNIE GRUPĘ TOP RANK

Tony Yoka (7-0, 6 KO) - złoty medalista Mistrzostw Świata (2015) oraz Igrzysk Olimpijskich (2016) w wadze super ciężkiej, jest jednym z najciekawszych prospektów. Niestety dla niego kariera zawodowa nie rozwija się tak szybko, jak chciałby on i jego kibice. Dlatego nadeszła chyba pora na zmiany.

Do tej pory za sprawy promotorskie Francuza odpowiadał Richard Schaefer z grupą Ringstar Sports. Zawodnik w maju zeszłego roku związał się dodatkowo menadżerskim kontraktem z mającym mocną pozycję Jamesem Prince'em.

Yoka debiutował na ringu zawodowym ponad dwa i pół roku temu. Przez ten okres zanotował zaledwie siedem startów. Wszystko ma zmienić Bob Arum, który zaczyna odgrywać coraz mocniejszą rolę w świecie wagi ciężkiej. Jest współpromotorem Tysona Fury'ego, za moment podpisze kontrakt z Jarrellem Millerem, a Yoka ma być kolejnym wzmocnieniem stajni Top Rank.

Umowa nie została jeszcze podpisana, ale obie strony są już podobno na ukończeniu negocjacji. Arum chce, by Yoka zadebiutował na rynku amerykańskim już wiosną. Dotąd ten utalentowany pięściarz występował wyłącznie w ojczyźnie, będąc ściśle związanym kontraktem z telewizją Canal+. W ostatnim pojedynku, pod koniec września, Tony zastopował w trzeciej rundzie Michaela Wallischa.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Furmi
Data: 16-01-2020 22:04:29 
Pora rozruszać jego karierę, liczyłem na więcej z Schaeferem u boku...
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 18-01-2020 01:15:07 
Najlepiej dla jego kariery byłooy, gdyby trafił na rynek brytyjski.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.