PROPOZYCJA DLA CRAWFORDA NA PAS W CZWARTYM LIMICIE

Redakcja, The Athletic

2020-01-09

Terence Crawford (36-0, 27 KO) to wielki mistrz wagi półśredniej, niestety dla niego cała reszta czołowych zawodników tego limitu boksuje na konkurencyjnych stacjach telewizyjnych związanych z projektem PBC. Teraz jednak pojawił się pomysł na ciekawego rywala i przejście do historii.

Grupa Golden Boy Promotions zaproponowała Crawfordowi i promującej go stajni Top Rank na rywala Patricka Teixeirę (31-1, 22 KO). Brazylijczyk pokonując w ostatni dzień listopada Carlosa Adamesa sięgnął po wakujący tytuł mistrza świata federacji WBO dywizji junior średniej. Crawford to dawny champion kategorii lekkiej, junior półśredniej, a teraz zasiada na tronie WBO w półśredniej. Różnica pomiędzy nim a Teixeirą wynosi 3,2 kilograma.

TERENCE CRAWFORD vs ERROL SPENCE JR JESIENIĄ LUB ZIMĄ? >>>

Na początek to tylko luźne rozmowy i nie ma jeszcze żadnych konkretów. Jeśli jednak Crawford przyjąłby wyzwanie i pokonał Brazylijczyka, przeszedłby do historii jako mistrz w czterech różnych limitach. A potem zapewne powróciłby do wagi półśredniej. Amerykanin w ostatnim występie w połowie grudnia zastopował w dziewiątej rundzie Egidijusa Kavaliauskasa.