WBN: FLOYD MAYWEATHER JR 'PIĘŚCIARZEM DEKADY'

Redakcja, WBN

2020-01-09

Floyd Mayweather Jr (50-0, 27 KO) oficjalnie znajduje się na pięściarskiej emeryturze, ale dalej wzbudza wiele emocji wśród kibiców i ekspertów. "Money" w rozpoczętym kilka dni temu roku ma podobno znów stoczyć oficjalną walkę na zasadach boksu zawodowego, a tymczasem zebrał kilka odznaczeń z różnych stron świata.

Amerykanin został między innymi wybrany przez Forbes najlepiej zarabiającym sportowcem w ostatniej dekadzie. Teraz brytyjski portal World Boxing News wybrał znakomitego pięściarza z USA najlepszym bokserem ostatnich dziesięciu lat.

- Pokonując ośmiu mistrzów świata podczas ostatniej dekady Mayweather wniósł boks zawodowy na inny poziom. Zarobił prawie miliard dolarów, doszedł do rekordu 50-0 i zasłużył na miano jednego z największych wojowników wszech czasów. Im mniej się mówi o walce z Conorem McGregorem, tym lepiej, ale i wtedy Floyd zrobił coś, czego nie dokonał nikt przed nim. Połączył obie dyscypliny, by zabrać do domu dziewięciocyfrowy czek. Bez wątpienia "bokser dekady" - czytamy na WBN.

Dodajmy, że w ostatniej dekadzie Mayweather wygrywał z takimi pięściarzami jak Manny Pacquiao, Miguel Cotto, Saul Alvarez czy Shane Mosley.