Archiwum wiadomości z dnia: 2020-01-07

 


MICHAEL HUNTER: BYCIE DUŻYM TAK NAPRAWDĘ NIE POMAGA

Anthony Joshua ważył przed rewanżowym pojedynkiem z Andym Ruizem Juniorem 107,5 kg - najmniej od lat i ponad 20 kg mniej niż Ruiz Jr - i wygląda na to, że olbrzymi wagi ciężkiej nie chcą już przekraczać granicy 114-115 kg (np. Tyson Fury ważył przed swoją ostatnia walkę 115 kg, a Deontay Wilder jest osobnym przypadkiem, regularnie schodzi poniżej 100 kg). Refleksje na ten temat przedstawił zawodnik czołówki - Michael Hunter (18-1-1, 12 KO).KUDRIASZOW CHĘTNIE STOCZY REWANŻ Z PEJSAREM

Dmitrij Kudriaszow (24-3, 23 KO) kilka tygodni temu pokonał na punkty Vaclava Pejsara (14-9, 12 KO), ale większość obserwatorów tej walki nie miała wątpliwości, że to bokser z Czech zasłużył bardziej na zwycięstwo. 'Rosyjski Młot' jest gotów na stoczenie rewanżu z czeskim pięściarzem.

BOKSERSKI - NARCIARSKI TYDZIEŃ W SZCZYRKU

Czas pomyśleć o wypoczynku, ale rzecz jasna z ukochana dyscypliną w pięknych polskich górach. Zapraszamy do 'Orlego Gniazda' na śnieżne szaleństwa w programie aktywnego wypoczynku z pięściarskim akcentem - ludzi z pasją. Chwile na ośnieżonych stokach i treningi w niepowtarzalnej scenerii na długo zapadną w pamięć. Szczegóły w rozwinięciu.
ŁAPIN O WALKACH POLAKÓW W CHICAGO: NIKT MNIE NIE PYTAŁ O ZDANIE

Za niecałe trzy miesiące, 28 marca w Chicago może dojść do dwóch walk mistrzowskich z udziałem Polaków - Kamil Szeremeta vs Giennadij Gołowkin o pas IBF wagi średniej (Kamil jest obowiązkowym pretendentem) i Krzysztof Głowacki vs Lawrence Okolie o wakujący pas WBO wagi cruiser. Trenerem Szeremety i Głowackiego jest jeden człowiek - Fiodor Łapin, który ma już niemiłe wspomnienia z prowadzenia dwóch zawodników w walkach mistrzowskich na jednej gali.


SHIELDS: HABAZIN JEST MIĘKKA, IDĘ PO NIĄ

Kontrowersyjna Claressa Shields (9-0, 2 KO) coraz bardziej nakręca się przed walką z Ivaną Habazin (20-3, 7 KO). Obie panie miały się zmierzyć ze sobą kilka miesięcy temu, ale po pamiętnym skandalu podczas ceremonii ważenia walkę odwołano. Shields i Habazin będą mogły ostatecznie wyjaśnić sobie wszystkie nieporozumienia już 10 stycznia.


DEBIUT GERVONTY DAVISA W PPV: RYWALEM LEO SANTA CRUZ?

Gervonta Davis (23-0, 22 KO) zadebiutował pod koniec zeszłego roku w wadze lekkiej, nokautując w dwunastej rundzie Yuriorkisa Gamboę (30-3, 18 KO). Teraz Amerykanin idzie śladem swojego promotora - Floyda Mayweathera Juniora - i przymierza się do swojej pierwszej walki transmitowanej w systemie PPV. Głównym kandydatem na rywala wydaje się mistrz świata czterech kategorii wagowych: Leo Santa Cruz (37-1-1, 20 KO).