MENADŻER PARKERA WIDZI SZANSĘ NA WALKĘ O WAKAT WBO Z USYKIEM

W lutym między liny wrócić ma Nowozelandczyk Joseph Parker (26-2, 20 KO), były mistrz WBO wagi ciężkiej. Menadżer pięściarza, David Higgins, ma nadzieję na to, że jego podopieczny będzie miał niebawem okazję do odzyskania dzierżonego dawniej trofeum.

W tej chwili walki o pas WBO może być pewny Ukrainiec Aleksander Usyk (17-0, 13 KO). Wydaje się, że Anthony Joshua, panujący mistrz, postanowi zwakować koronę WBO, zamiast przystąpić do obowiązkowej obrony. W tych okolicznościach Higgins widzi szansę na walkę o wakujący tytuł między Parkerem i Usykiem.

- Mówi się, że Joshua będzie zmuszony do zwakowania jednego ze swoich pasów. Jeśli to będzie pas WBO, to wtedy mamy Usyka, obowiązkowego pretendenta, a następnym dostępnym w rankingu bokserem jest Joseph. Cóż, może dojść do sytuacji, w której Parker zdobył ten pas. Czyli znów walczyłby o wakujący tytuł. Walka z Usykiem byłaby bardzo trudna. To mańkut, rozprawiłby się z Joshuą. Parker nie zrobi kroku w tył. Jeśli dostaniemy taką walkę, to na pewno ją weźmiemy. Szanuję Usyka i jego zespół, to profesjonaliści. Mam nadzieję, że zobaczymy to w tym roku - powiedział Higgins.

27-latek z Auckland dzierżył pas World Boxing Organization od grudnia 2016 roku do marca 2018 roku. Bokser z Nowej Zelandii zdołał obronić to trofeum dwa razy, a tytuł ten odebrał mu Anthony Joshua, wygrywając pewnie na punkty.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 07-01-2020 07:33:07 
Oczywiście żałosny Higgins nie mógł sobie darować by nie podszczypać AJ: Usyk na pewno rozprawiłby się z Joshuą, ale Parker nie jest bez szans.

Tak czy siak, skoro Parker jest na 2 miejscu w rankingu, to on powinien dostać walkę o wakat, a nie Chisora. No, chyba że WBO ma tak głęboko w dupie swoje zasady jak WBC i tak jak w WBC eliminator może odbyć się z pominięciem numeru 1 (Breazeale-Molina).
 Autor komentarza: MLJ
Data: 07-01-2020 11:00:52 
Ramirez82

To i tak nieważne. Ważne że według jednego z tutejszych przygłupów, WBO, WBA jak i IBF to peryferyjne paski, Usyk, Joshua, Parker, to regionalni mistrzowi, bo mistrz nosi pasek koloru zielonego, musi pochodzić z USA, kolebki boksu i być multimilionerem z jachtem, a fani tegoż mistrza walki muszą oglądać jego i inne walki obowiązkowo tylko w slow motion, przy okazji nosiwszy zarost poprawiający odporność na ciosy i na koniec nie być emocjonalnym i płaczliwym jak kobieta :)
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 07-01-2020 11:44:33 
hehe, dokładnie. A jak mówi legenda, przypadkowi, lokalni mistrzowie pas WBC mogą posiadać tylko tymczasowo. Są nawet dokładne wyliczenia w % ile taki pas może posiadać przypadkowy mistrz.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 07-01-2020 16:54:15 
Na innych portalach już piszą że AJ jednak ze względu na politykę organizacji będzie musiał oddać WBO.
"Joshua – because of the absurdity of the demands from sanctioning bodies – will be forced to drop the WBO title"
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.