Archiwum wiadomości z dnia: 2020-01-05

 


GUILLERMO RIGONDEAUX vs LIBORIO SOLIS 8 LUTEGO W ALLENTOWN

Dwukrotny mistrz olimpijski i były zawodowy mistrz świata wagi super koguciej, wielki Guillermo Rigondeaux (19-1, 13 KO) miał w grudniu walczyć z Liborio Solisem (30-5-1, 14 KO) o pas WBA Regular wagi koguciej. Solis miał jednak problemy z uzyskaniem wizy i ostatecznie do walki Kubańczyka z Wenezuelczykiem dojdzie 8 lutego na gali w Allentown, gdzie pojedynkiem wieczoru będzie starcie pas WBC wagi piórkowej - Russell Jr vs Nyambayar.


McGUIGAN O RYWALU KRZYSZTOFA GŁOWACKIEGO: BĘDZIE MISTRZEM ŚWIATA

Pod koniec marca na gali w Chicago może dojść do walki o wakujący pas mistrza świata WBO wagi cruiser z udziałem Krzysztofa Głowackiego (31-2, 19 KO). Rywalem Polaka miałby być Lawrence Okolie (14-0, 11 KO), w którego - mimo budzącego kontrowersje stylu boksowania Brytyjczyka - wierzy m.in. były irlandzki mistrz świata, obecnie promotor i ekspert Barry McGuigan.


CIEŚLAK vs MAKABU: TYPUJE NIKODEM JEŻEWSKI

Choć w rekordzie walka jest uznana za nieodbytą, to Nikodem Jeżewski spędził z Michałem Cieślakiem (19-0, 13 KO) w ringu trzy rundy. Już 25 stycznia Michał zmierzy się na wyjeździe z Ilungą Makabu (26-2, 24 KO) w starciu o wakujący tytuł mistrza świata wagi junior ciężkiej federacji WBC. I właśnie o typ na ten pojedynek poprosiliśmy Nikodema. Zapraszamy.