GUILLERMO RIGONDEAUX vs LIBORIO SOLIS 8 LUTEGO W ALLENTOWN

Redakcja, ESPN

2020-01-05

Dwukrotny mistrz olimpijski i były zawodowy mistrz świata wagi super koguciej, wielki Guillermo Rigondeaux (19-1, 13 KO) miał w grudniu walczyć z Liborio Solisem (30-5-1, 14 KO) o pas WBA Regular wagi koguciej. Solis miał jednak problemy z uzyskaniem wizy i ostatecznie do walki Kubańczyka z Wenezuelczykiem dojdzie 8 lutego na gali w Allentown, gdzie pojedynkiem wieczoru będzie starcie pas WBC wagi piórkowej - Russell Jr vs Nyambayar.

Ostatnia dotychczas walka Rigondeaux to czerwcowe zwycięstwo nad Julio Ceją, dzięki któremu ''Szakal'' nabył status oficjalnego pretendenta do tytułu mistrza świata federacji WBC kategorii super koguciej. Ostatecznie jednak ''Rigo'' zszedł z wagą niżej i celuje w starcie z japońskim ''Potworem'', pełnoprawnym mistrzem WBA i IBF w limicie 118 funtów, znakomitym Naoyą Inoue (19-0, 16 KO).

Liborio Solis był w 2013 roku mistrzem świata wadze super muszej, ale od tego czasu nie odniósł właściwie żadnego godnego odnotowania zwycięstwa, choć jeszcze w 2016 roku mocno postawił się w starciu mistrzowskim o pas WBA wagi koguciej z Jamie'em McDonnellem. Ostatnia dotychczas walka Solisa to zwycięstwo przed czasem nad bardzo przeciętnym Karluisem Diazem w lipcu zeszłego roku.