FEDERACJE WBA I WBO WSPIERAJĄ UDZIAŁ ZAWODOWCÓW W IGRZYSKACH

Redakcja, WBA i WBO

2020-01-05

Federacje WBA i WBO oficjalnie wspierają bokserów zawodowych dążących do występu w igrzyskach olimpijskich, stając tym samym w opozycji do federacji WBC, której prezydent, Mauricio Sulaiman grozi zawodowcom, którzy wystąpią w Tokio, usunięciem z rankingów i dwuletnim zawieszeniem.

HRGOVIĆ WCIĄŻ DĄŻY DO WYSTĘPU NA IGRZYSKACH W TOKIO >>>

- Chcę wyrazić nasze pełne wsparcie dla wszystkich profesjonalnych bokserów w Meksyku, którzy chcą wziąć udział w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk w Tokio. Federacja WBA będzie nadal dawać szansę wszystkim zawodowym bokserom, którzy walczą o występ na igrzyskach, a także tym, którzy na nich wystąpią. Życzymy im wszelkiej pomyślności w nowych wyzwaniach - stwierdził prezydent WBA, Gilberto Jesus Mendoza w oficjalnym oświadczeniu. Stanowisko Mendozy (WBA) zostało poparte również przez federację WBO.

W tej chwili z dużą pewnością możemy stwierdzić, że zawodowych bokserów i bokserek z Meksyku startujących w kwalifikacjach do igrzysk będzie sporo. Ostatnio udział potwierdziła np. mistrzyni świata WBA wagi słomkowej, Anabel Ortiz (30-3, 4 KO). A jeśli chodzi o zawodowców innych narodowości, może ich być nawet kilkudziesięciu, a w tym gronie takie tuzy jak choćby Filip Hrgović czy nasz Mateusz Masternak.